Kategorijos

Gręžtiniai pamatai-rekonstrukcija

Daugeliui šiandieną pirkti naują namą ar butą brangu, kadangi nekilnojamojo turto kainos nėra mažos. Išeitis – pirkti seną namą, žinoma gyventi tokiame name nenori nei vienas. Tokiu atveju, atliekama rekonstrukcija ir senas namas tampa nauju. Investuoti, žinoma reikia, tačiau seną pastatą galite atnaujinti bei įrengti kaip norite. Rekonstrukcija – tai puiki galimybė įsigyti sąlyginai naujus namus.

Jei turite seną namą ir svajojate apie jaukų atnaujintą būstą tai puiki galimybė įgyvendinti sumanymą. Rekonstrukcija gali būti atliekama neskubant, investuojant pamažu, kadangi daugeliui žmonių nėra lengva vienu sykiu investuoti didelę sumą. Nusprendus pirkti seną pastatą būtina gerai įvertinti jo būklę. Kokios yra sienos, stogas, kokie pamatai. Dažnai pasirenkami pastatai, kuriųgręžtiniai pamatai, kadangi tokių namų lengviau vykdoma rekonstrukcija, jei atnaujinami pamatai. Rekomenduojama prieš įsigyjant tokį namą pasikonsultuoti su specialistais, jei neišmanote patys. Kaip bus įrengiami gręžtiniai pamatai priklauso nuo grunto bei namo projekto.
Svarbu pasirinkti patyrusius bei savo darbą gerai išmanančius statybininkus. Siūlančių savo paslaugas yra nemažai, kurie žada pigiai, greitai ir kokybiškai atlikti darbus. Patariama pasirinkti tuos žmones, kurie gerai žinomi bei turi rekomendacijas. Nekokybiškai įrengti gręžtiniai pamatai gali pridaryti daug rūpesčių. Turbūt niekam ne paslaptis, kad pamatai, ant kurių pastatytas namas laibai svarbūs. Renovavimo darbai nėra lengvi, kadangi namas, kurio pamatų renovacija vykdoma, nenukeliamas. Renovuoti galima sutvirtinant pamatus papildomai – tai gana populiarus būdas. Pirmiausia išliejamas monolitinis gelžbetonis, kurio sluoksnis (lyginamasis) turi būti apie dešimt – dvidešimt centimetrų. Atlikus minėtą darbą, seka tinkavimas. Pamatus galima apklijuoti plytelėmis (klinkerinėmis). Tai nėra būtina, tačiau jei žmogus, kuriam priklauso namas, pageidauja klijuoti klienkerines plyteles, toks darbas gali būti atliktas. Namas bus tvirtesnis bei išvaizda bus prabangesnė. Rekomenduojamas pamatų apšiltinimas, ypač  jei sodo namą nusprendėte padaryti gyvenamuoju. Brangstant apšildymui ir kitiems mokesčiams žmonės vis dažniau renkasi nuosavą namą. Dažnai sodo nameliai tampa gyvenamaisiais namais, o tokiu atveju retai išvengiama renovavimo darbų.
Jei nusprendėte, kad jūsų namo pamatai  bus gręžtiniai pamatai, prieš pradedant juos įrenginėti būtinai atlikite grunto tyrimus (geodezinius tyrimus). Tokie tyrimai nekainuoja brangiai ( maždaug nuo 500Lt), tačiau turi didelę svarbą, kadangi juos atliekant nustatomi reikšmingi dalykai (koks yra gruntas, ar giliai yra vandenys). Rekomenduojama pradėti statyti pamatus tik po to, kada bus atlikti minėtieji tyrimai. Gręžtiniai pamatai negali būti, jei jums reikalingas rūsys, kadangi jei įrengsite tokius pamatus rūsio įrengti negalėsite. Tai reikėtų apsvarstyti prieš pradedant statybos darbus. Nepamirškite atsižvelgti  į tai, kokio svorio yra namas (karkasinis ar mūrinis). Tai svarbu prieš priimant sprendimą dėl pamatų statymo. Įrengti gręžtinius pamatus nėra sudėtinga, svarbu pasirinkti tinkamus darbuotojus.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *