Kategorijos

Gyvenimas internetu

internetuPamenu laikus, kai kompiuteriai žengė pirmuosius žingsnius į mūsų kasdienybę. Tuo metu buvau dar visai mažas vaikas, tačiau pirmieji prisilietimai prie klaviatūros – iki šiol išliko atminty.

Iš pradžių didžiausias atradimas buvo „paint“ programa. Piešti kompiuteryje atrodė tikras stebuklas. Dėl šios pramogos prie kompiuterio nusidriekdavo eilė, prilygstanti eilei prie bananų sovietnamyje. O ir kaimynų vaikai ateidavo pasidžiaugti ir išbandyti naująsias technologijas.

Antrasis džiaugsmas, kurį prisimenu iš tų laikų, kai pirmąkart šeima įsigijo kompiuterį, yra mokomoji programa, kurią pavadinčiau „surask raidę“. Per ekraną eidavo raidė – ją reikdavo kuo greičiau paspausti klaviatūroje.

Kiek vėliau atsirado nepakartojamas, iki šiol sau lygių neturintis žaidimas – „Mario“. Sakykit ką norit, bet jokie GTA ar CS jam niekad neprilygs.

Pamiršau paminėti – internetas šioje stebuklingoje dėžėje atsirado gerokai vėliau (na, bent jau mano namuose). Iki tol eidavome į kompiuterių klasę mokykloje ir sėdėdavome „Delfi chat’e“ arba „mIRK’e“, susirašinėdavome su nepažįstamaisiais. Jei gerai pamenu, tai buvo prieš 13-14 metų.

Palyginkime tuos laikus su dabartimi. Tais laikais internetą naudodavome 2-3 svetainėms (na, suaugę gal ir daugiau), ir tik pramogų tikslais. Tuo tarpu drabužius pirkdavome turguje, mokesčius tėvai mokėdavo pašte, draudimą užsisakydavo ne internetu, o per brokerius, paslaugas užsisakydavo tam skirtose įstaigose, o išsirinkti padėdavo draugų ir kolegų rekomendacijos. Į poliklinikas registruodavosi paskambinę laidiniu telefonu, o picą pirkdavo picerijoje. Tais laikais ir mobiliuosius mažai kas turėjo: su kaimynais ar draugais susisiekdavome tiesiog paspaudę durų skambutį arba pasinaudoję laidiniu telefonu.

Tuo tarpu šiais laikais visus tuos dalykus galime padaryti tiesiog internetu. Atrodo, į internetą persikėlė visas gyvenimas, net ir bendrauti „gyvai“ jau kažkaip tingime, užtenka susirašyti per Facebook ar Skype. Tai nėra gerai, tačiau be interneto gyventi taip pat būtų sunku. Vien prekių ar paslaugų pirkimas (mokesčių mokėjimas internetu, draudimas internetu, rūbai internetu ir pan) sutaupo daug laiko, kurį galime panaudoti naudingesnei ir malonesnei veiklai.

Trumpai tariant – internetas, kaip ir kiti išradimai, turi ir pliusų, ir minusų. Svarbiausia nepamiršti, kad ši priemonė skirta mūsų gyvenimui palengvinti, o ne jį apsunkinti. Tai neturi būti kažkas, kas iš mūsų atima gyvenimą ar bendravimą. Atvirkščiai – šią priemonę galime panaudoti, kad kuo mažiau laiko užtruktume darydami tai, kas neduoda nei naudos, nei malonumo.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *