Įdomūs faktai iš Belgijos istorijos

Skrydis į BelgijąJau turite lėktuvo bilietus į Belgiją savo stalčiuje? Vadinasi esate 50 procentų pasiruošęs šiai kelionei. Kitą dalį pasiruošimo sudaro nuoširdus ir gilus pasidomėjimas Belgija ir jos istorija. Ši šalis yra unikali ir gali pasigirti daugybe dalykų, tarp jų gardžiausiu pasaulyje šokoladu, vafliais, bulvytėmis ir dar daugybe kitų nacionalinių vertybių. Kad kelionei į Belgiją ruoštis būtų lengviau ir linksmiau, pateikiame įdomius faktus apie Belgiją.

– Čia buvo sugalvota didžiojo sprogimo teorija. 1927 metais Georges Lemaitre, fizikas ir kunigas (kad ir kaip keistai tai beskambėtų) sukūrė šią garsią teoriją.

– Briuselio pietų Charleroi oro uostas yra pats punktualiausias oro uostas Europoje. O visame pasaulyje šis uostas užima antrą vietą laiko tvarkaraščių laikymosi prasme.

– Kroketas yra laikomas ne anglų, o belgų išradimu. Akademikai turi pagrindo manyti, kad šį žaidimą į Angliją atgabeno būtent belgai.

– Belgai vyrai yra antri pasaulyje pagal ūgį. Vidutinis jų ūgis – 181,7 cm, o už juos aukštesni yra tik olandai , kurių vidurkis – 182,5 cm. O štai belgų moterys yra gan žemos.

– Belgija buvo antroji pasaulio šalis, legalizavusi tos pačios lyties santuoką. Jau 2003 metais, metai po to kai šią santuoką legalizavo olandai, tą patį padarė ir belgai. O 2002 metais belgai legalizavo eutanaziją.

– Belgų išradimai, be kurių šiandien pasaulis neegzistuotų toks, koks yra, įtraukia Kūno Masės Indeksą, saksofoną, saugias kontraceptines tabletes ir iš dalies WWW sukūrimą.

– Belgijos skyrybų skaičiai yra vieni didžiausių Europoje. Belgiją lenkiame tik mes, lietuviai, ir latviai, tačiau Europos vakaruose skyrybų skaičiumi pirmauja būtent belgai.

Sudomino pigūs skrydžiai į Briuselį, Belgiją? Nepraleiskite progos pamatyti šią didingą šalį dar šį pavasarį. Nuostabus, gaivus oras, žaliuojanti gamta bei puiki nuotaika bus garantuota!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.