Ieškant darbo: keli naudingi patarimai

Tavocv.lt

Manote, kad atėjo pats tinkamiausias metas ieškoti naujos darbo vietos? Dabartinėje savo darbovietėje jūs nebesijaučiate taip, kaip jautėtės pirmuosius kelerius metus? Galvojate, kad jūsų dabartinis darbas nebegali jums suteikti daugiau nieko naujo ir jums nebėra galimybės tobulėti? Jei taip, tuomet akivaizdu, kodėl jūs norite ieškoti naujo darbo ir išsikelti sau vis didesnius iššūkius, kurių pagalba galėtumėte nesustabdomai tobulėti ir gerinti savo kompetenciją skirtingose srityse. Tačiau tokiu atveju nereikėtų pamiršti, kad darbo paieškos yra pakankamai daug jėgų ir laiko reikalaujantis procesas – ypač, jei naujo darbo jūs ieškote dar nepalikę dabartinės savo darbovietės (nors akivaizdu, kad tokia įvykių seka yra pati optimaliausia ir logiškiausia). Kaip bebūtų, jei jūs turėsite tikslą ir jo sistemingai sieksite, galiausiai galėsite džiaugtis puikiais rezultatais, o tam, kad visą tai padaryti jums būtų bent šiek tiek lengviau, galite pasinaudoti šiais keliais TavoCV.lt pateikiamais naudingais patarimais.

Jūsų gyvenimo aprašymas (CV)

Labai svarbu, kad ieškodami darbo jūs labai didelį dėmesį skirtumėte savo gyvenimo aprašymui (CV). Būtų labai klaidinga vadovautis požiūriu, jog „gyvenimo aprašymų vis tiek niekas neskaito“. Tačiau, kaip jūsų manymu darbdaviai pasirenka kandidatus, kuriuos pasikviečia į darbo pokalbį? Juk tai vyksta tikrai ne atsitiktinės atrankos būdu. Kiekvienas darbdavys labai didelį dėmesį skiria kandidatų atrankai, tačiau jie įprastai renkasi tik iš tų gyvenimo aprašymų, kurie būna kažkuo išskirtiniai ir krentantys jiems į akį.

Motyvacinis laiškas

Nepamirškite, kad kai kurie darbdaviai taip pat iš savo potencialių darbuotojų tikisi sulaukti ir motyvacinio laiško. Tuo tarpu jis turėtų būti skirtas būtent konkrečiam darbdaviui. Tai reiškia, kad jei jūs jau turite paruoštą motyvacinį laišką, kurį iki šiol siuntėte ne vienai įmonei, tokią praktiką turėtumėte pakeisti.

Pasitikėjimas savimi

Jūs visuomet turėtumėte pasitikėti savo jėgomis. Jei jūs būsite pakviesti į pirmąjį darbo pokalbį, jo metu gali spręstis jūsų likimas – būti priimtam į naują darbą ar sulaukti neigiamo atsakymo. Todėl būkite tikri, kad pernelyg nesijaudinate ir nesibaiminate.

Savo tikslų žinojimas

Taip pat labai svarbu, kad jūs žinotumėte, kokie yra jūsų pagrindiniai tikslai ir ką jūs norėtumėte iš tikrųjų pasiekti įsidarbinę į savo pasirinktą darbovietę. Tai taipogi gali būti vienas iš klausimų, kuris jums bus užduotas pirmojo darbo pokalbio metu.

Savo vertės žinojimas

Jei žinosite savo vertę, tuomet jums bus daug lengviau gauti norimą darbą. Kiekvienas darbdavys stengiasi „perskaityti“ potencialius darbuotojus, todėl nemanykite, kad kiekvienos įmonės vadovas akimirksniu pasiūlys jums labai aukštą atlyginimą. Dėl šios priežasties didelį atlyginimą, kurio jūs tikitės, turėtumėte išsikovoti patys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.