Kategorijos

Influencerių reklamos ir jų patikimumas

Rinkodara pasitelkiant influencerius auga greitai, bet tam, kad tapti patikimu ir sėkmingu influenceriu teks susidurti su ne vienu iššūkiu.

Istorijų kūrimas socialiniuose tinkluose kaip Facebook, Instagram ar kituose tapo daugelio kompanijų kasdienybe, bet būti pastebėtais ir išsiskirti iš minios darosi vis sunkiau. Žiūrovų, pirkėjų ar potencialių klientų dėmesys, lojalumas ir pasitikėjimas pradeda vis labiau krypti į vadinamą “word of mouth” rinkodarą. Žmonės linkę labiau pasitikėti žmonėmis su kuriais gali save tapatinti ir jei jie pataria įsigyti jų bandytą produktą ar paslaugą, tai atkreips pirkėjų dėmesį ir paskatins rinktis būtent rekomenduotą produktą.

Kompanijos investuoja maždaug 20% savo biudžeto influencerių reklamoms, tačiau žmonės vienaip ar kitaip atsirenka kuriais influenceriais verta pasitikėti ir kuriais ne. Vis populiarėjant internetinei prekybai ir reklamai atsiranda vis daugiau žmonių siekiančių populiarumo ir norinčių išgarsėti tapdami influenceriais, bet natūraliai auga ir konkurencija šioje srityje ypač, kai žmonės linkę pasitikėti tik keliais nuomonės sudarytojais, dažniausiai su kuriais gali patys save nors šiek tiek tapatinti. Tai sukelia problemų kompanijos ieškančioms savireklamos socialiniuose tinkluose influencerių pagalba. Įmonėms vis sunkiau išsirinkti kam patikėti savo prekinį ženklą ir jo reklamavimą ir ar jų investicijos atsipirks.

Atpažinti talentą

Rizikuojant kompanijos reputacija atpažinti tinkamą talentą būtent Jūsų siūlomam produktui ar paslaugai yra būtinybė. Kai kurie influenceriai ir jų kanalai turi gausų žiūrovų būrį ir didelius peržiūrų rodiklius, bet pasitikėti technologijomis galima tik dalinai. Į svarstomą pasirinkti kanalą reikėtų žiūrėti kritiškai, nes kai kurie kanalai surenka daug peržiūrų ne dėl pozityvių ir tinkamų Jūsų kompanijai priežasčių. Jei influenceris kurį stebi daug žmonių antireklamos dėka rekomenduotų Jūsų produktą ar paslaugą, bei pristatytų Jūsų kompaniją ir prekinį ženklą, tai gali sukelti abejones esamiems ar potencialiems vartotojams. Kadangi žmonės yra labiau linkę tikėti influenceriais su kuriais gali save šiek tiek tapatinti ar jiems prijausti, jie nori išgirsti influencerių nuoširdžią nuomonę apie produktą ar paslaugą. Kai kurie prekiniai ženklai tiesiog nesitapatina ir nedera su kai kuriais influenceriais, todėl žiūrovai pajutę nesuderinamumą ar nenuoširdžią nuomonę, paruoštų tekstų skaitymą ar kopijavimą gali ne tik nesusidomėti pasiūlymu, bet ir susidaryti blogą nuomonę apie prekinį ženklą ar patį nuomonės sudarinėtoją. Todėl kai kurie influenceriai gali nesutikti platinti Jūsų kompanijos prekinio ženklo, nes ne tik Jūs, bet ir jis rizikuoja savo žinonumu ir sėkme.

Prekinio ženklo ambasadoriai

Vartotojai kiekvieną dieną mato tikrą laviną skirtingų kompanijų įvairiai besireklamuojančių, todėl daugelį kompanijų jie tiesiog užmiršta, o kompanijoms išsiskirti darosi vis sunkiau. Didelei daliai įmonių investuojant į influencerių rinkodarą reikėtų apsvarstyti kompanijos ženklo ambasadoriaus variantą rinkodarai sudaryti. Nuo didelės pranešimų ir trumpų ar ilgų reklamų gausos Jūsų kompanijos vardas tiesiog pasimeta minioje. Tam, kad Jus geriau prisimintų ir pradėtų domėtis verta investuoti į prekinio ženklo ambasadorius. Jie ne tik trumpai keletą kartų pristatys Jūsų produktus, kaip influenceriai, bet gerokai dažniau minės Jūsų kompanijos vardą, pasakos jos istoriją, praeities pasiekimus bei ateities siekius ir kokią ateities viziją Jūs turite ir norite įgyvendinti. Dabar žmonės renkasi kompanijas kurios yra labiau fokusuotos į konkretų, mažesnį pirkėjų sektorių. Šiam reiškiniui puikiai tinka posakis “mažiau yra daugiau”. Numatoma, kad ateityje žmonės bus dar labiau linkę rinktis kompanijas fokusuotas į tam tikrą sektorių kuriam pirkėjai gali save priskirti vietoj didžiųjų pardavėjų kurie stengiasi patenkinti visų pirkėjų poreikius.

Investicijų nauda

Nesvarbu kokį reklamos būdą pasirinksite ir į kokius kanalus investuosite, visada stebėkite kaip Jūsų investicijos atsiperka iš įvairių reklamos kanalų. Tik stebėdami šiuos rodiklius ir statistiką ilgainiui galėsite nuspręsti kuris reklamos kanalas Jums ir Jūsų kompanijai yra pelningiausias, atneša didžiausią naudą ir į kurį verta investuoti daugiau, į kurį mažiau, o galbūt iš viso nutraukti investavimą. Kai kuriems prekiniams ženklams gerai sekasi reklamuotis su influenceriais ir kompanija links pasirašyti stambesnį kontraktą su būtent šiuo, jiems tikusiu influenceriu, nei investuos daugiau pinigų į ambasadorius. Kitoms kompanijoms viskas yra priešingai ir pagal statistiką ir investicijų grįžimo skaičius, jie mato, kad galbūt ambasadorius kompanijai atneša daugiau pelno, nei bet kuri kita reklama.

Prekiniams ženklams darosi vis sunkiau padidinti savo žinomumą todėl jie stengiasi investuoti į kuo daugiau įvairių reklamos platformų. Rinksdamiesi reklamą socialinėse mediose ir pasitelkdami influencerių ar ambasadorių pagalbą prieš tai tinkamai pasirinkite būtent Jūsų prekinį ženklą atitinkantį asmenį kuris pritraukia Jūsų kompanijos fokusinę pirkėjų grupę. Stebėkite šios investicijos rezultatus, investicijų grįžimo statistiką ir nuspręskite ar investicijas į vieną ar kitą reklamos platformą reikėtų didinti, mažinti ar vertėtų nutraukti. Daugiau apie rinkodarą ir reklamos subtilybes bei verslą galite paskaityti užsukę į manomarketingas.lt svetainę.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *