Kategorijos

Iš ko sudaryta automobilio stabdžių sistema?

Automobilių stabdžių sistemą sudaro daugybė komponentų, kurie kartu sulėtina ir visiškai sustabdo transporto priemonę. Be to, ji taip pat yra atsakingas už tai, kad automobilis nejudėtų stovint.

Lengvosiose transporto priemonėse stabdžių sistema skirstoma į du tipus: diskiniai arba būgniniai todėl stabdžių remontas kiekvienu atveju yra kitoks.

Stabdžių sistemos komponentai ir jų pagrindinės funkcijos

Kiekvienas automobilio stabdžių sistemos komponentas turi tam tikras funkcijas. Būtina žinoti kiekvieną elementą ir jo pritaikymą, kad būtų lengviau suprasti, kaip šis rinkinys veikia, ir suprasti, kaip kiekviena dalis veikia jo veikimą.

  • Pedalas ir svirtis;
  • Stabdžių diskas ir būgnas;
  • Trinkelės ir brezentai ;
  • Suportas ir stabdžių kaladėlė;
  • Suportas ir stabdžių kaladėlė;
  • Stabdžių stiprintuvas ir rato cilindras;
  • Pagrindinis cilindras ir skystis;
  • ABS.

Kaip ši sistema veikia?

Norėdami geriau suprasti pagrindinį sistemos veikimo principą, paimkime standartinės transporto priemonės pavyzdį su diskiniais stabdžiais priekyje ir būgniniais stabdžiais gale. Šis modelis yra daugelyje Lietuvoje eksploatuojamų transporto priemonių.

Paspaudus pedalą, svirties arba elektroninės pavaros pagalba judesys perkeliamas į stabdžių stiprintuvą. Tada jis sustiprina ir perduoda generuojamą jėgą į pagrindinį cilindrą. Kai tai atsitiks, hidraulinis skystis stumiamas ir per sistemos vamzdyną nukreipiamas į kitus komponentus. Po pagrindinio cilindro žingsnio stabdys veikia dviem skirtingais būdais, priklausomai nuo modelio.

Būgninis stabdys

Pagrindinio cilindro suspaustas hidraulinis skystis siunčiamas į rato cilindrą. Tada jis paleidžia porą stūmoklių, sujungtų su stabdžių trinkelėmis, kuriose sumontuoti antdėklai, kurie savo ruožtu prispaudžiami prie vidinės būgno sienelės, todėl ratų greitis sumažėja.

Diskinis stabdys

Diskinėje stabdžių sistemoje hidraulinis skystis siunčiamas į apkabos stūmoklį (arba stūmoklius). Jie prispaudžia trinkeles prie disko, sukeldami didelę trintį – tai būtina norint sumažinti ratų greitį. Kai stabdžių pedalas atleidžiamas, skystis nustoja daryti jėgą suporto stūmokliams ir trinkelės atitraukiamos nuo disko.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *