Kategorijos

Iškirtinis Kretos vyno amžius

Graikai pasaulyje geriau žinomi kaip demokratijos kūrėjai. Paskutinius kelis metus jų šalies vardą linksniuoja įvairios žiniasklaidos priemonės akcentuodamos ekonominę šalies būklę. Neigiami vertinimai viešojoje erdvėje – labai svarbūs, tačiau visgi, šios žinios smarkiai nebaido į šalį vykstančių atostogautojų.

Pati didžiausia Graikijos sala – Kreta, verta visų keliautojų dėmesio. Ir nesvarbu, ar esate istorijos fanatikas, iki ausų pasinėręs į mitologiją, ar tiesiog gerą maistą ir saulę mėgstantis turistas, deivės Afroditės valdose jausitės gerai. Bet ką daryti kad jaustumėtės puikiai?

Jei tik turėsite galimybę paskanaukite vietinių vynų. Tam kas neapsišautumėte, netrukus pateiksiu trumpą santrauką, ką turėtumėte žinoti, kad ragautumėte tai ką verta.

Taigi, vynas Kretoje – net senesnis dalykas nei demokratija pasaulyje. Yra žinių, kad saloje jie gaminami jau 3500 metų. Tiesa, tai buvo tik naminiai vynai, kuriuos vietiniai gyventojai brandino nedideliais kiekiais ir tik savo reikmėms. Tiesa, ir tai darydavo ne nuolat, mat per amžius vynuogienojus vis siaubė ir naikino įvairiausi kenkėjai, taip pat gamtiniai kataklizmai. Todėl dabartiniai vynai Kretoje yra daromi ne iš šimtamečių vynuogynų vaisių, o iš tų kurie saloje įveisti tik 2003-aisiais. Vynuogės iš salos paskutinį kartą dingo šeštajame dvidešimtojo amžiaus dešimtmetyje, kai jas užpuolė kenkėjas – filoksera (vynuogių utelė).

 

http://keliaujame.lt/kokie-seni-yra-kretos-vynai/

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *