Įtvaras pečiui – kodėl jis toks reikalingas?

Traumos – nemalonus dalykas, tačiau kiekvienam sportu užsiimti mėgstančiam žmogui yra tekę su tuo susidurti. Įprastai reabilitacija po traumos užtrunka ilgokai, todėl žmonės nuolat ieško būdų, kaip sutrumpinti šį laikotarpį. Vienas tokių – įtvaras pečiui.

Tai labai reikalinga priemonė, kuri padeda atsigauti po traumos greičiau įvairiais būdais: rėmimu, taip pat odos ir audinių suspaudimu. Galiausiai, įtvaras pečiui gali turėti ir placebo poveikį, kuris leis sportininkui tiesiog jausti labiau užtikrintu ir mažiau pažeidžiamu.

Įtvaras gali ne tik paspartinti atsigavimo procesą po traumos. Kai kurie įtvarai gali suteikti paramą raumenims, nuimti tinimą bei leisti jiems pailsėti. Idealiausias įtvaras pečiui turi tikti įvairių sudėjimų žmonėms, taip pat tiek dešinei, tiek kairei rankai, būti gerai prigludę. Tiesa, įtvarai būna gaminami ir pagal užsakymą, tačiau šio tipo įtvarai būna labai brangūs.

Dėvint peties įtvarą vyksta ir peties stiprinimas. Kai kurios petnešos turi neopreno diržus, kurie suteikia pasipriešinimą, jeigu vyksta tempimas. Kiekvieną kartą, kai ranka juda, raumenys turi dirbti stipriau tam, kad pasipriešintų diržams. Būtent todėl daugelis fizioterapeutų ir chirugų rekomenduoja stiprinti peties sąnarį su neopreno diržais.

Taigi, tai tik keletas priežasčių, kodėl įtvaras pečiui gali būti naudingas. Ankstyvosiose traumų stadijose įtvaras gali būti naudojamas paramai ir apsaugai. Vėlesnėje reabilitacijoje – riboti judesių spektrą ir stiprinti pečių raumenis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.