Jei dar dvejojate dėl granulinių katilų

Jei mąstote apie granulinį katilą – kaip apie namų šildymo sprendimą, tuomet Jūs galvojate teisingai. Visgi vien norėti dažnai nepakanka, kartais reikia ir žinių, ypač, jeigu norite išsirinkti katilo modelį sau. Tad mes pateiksime Jums kelis pagrindinius kriterijus, kurie padės Jums išsirinkti katilą. Galbūt parduotuvėje konsultantas Jums patars kitą modelį ir Jūs jį įsigysite, tačiau mūsų tikslas – užvesti Jus ant kelio.

Pats pagrindinis ir svarbiausias kriterijus – tai katilo dydis. Praktiškai visiems verslo klientams yra reikalingi žymiai didesni katilai nei paprastiems žmonėms, norintiems tiesiog nebrangos šilumos ir karšto vandens. Pasirinkti gerą katilo dydį yra kritiškai svarbu, kadangi tai nulems ne tik pirkimo kainą, bet ir tolesnio naudojimo kainą.

Taip pat reikia apsiskaičiuoti preliminarų reikalingą šilumos kiekį. Tik nevedžiokite įvairių fizikinių formulių. Jums svarbiausia žinoti namo kvadratūrą bei šildomų radiatorių skaičių. Šių dviejų dalykų žinojimas užtikrins, kad gausite Jums reikalingo dydžio katilą.

Be jokios abejonės, anksčiau galėjote girdėti, kad katilą reikia pirkti su “rezervu”. Tačiau šiandien, gana smarkiai patobulėjus technologijai, ir daugumos katilų efektyvumui pasiekus net 90% naudingo koeficientą, per didelio katilo tiesiog pirkti neapsimoka, nes mažesni katilai išsvaisto mažiau energijos (t.y. šilumos) veltui.

Tik žinant šiuos dalykus verta pradėti ieškoti granulinių katilų tiekėjo. Tai padės sutaupyti laiko tiek Jums, tiek katilų tiekėjui.

Galbūt esate išsirinkę konkretų katilą ir nenorite net leistis į kalbas apie kitokias jo alternatyvas. Problema yra ta, kad Jūsų išsirinktas katilų tiekėjas neturi Jūsų norimo modelio? Tuomet nebijokite, savojo katilo ieškokite kitur, niekas už tai Jūsų nebaus. Visgi, vertinga būtų paklausyti ir pačių specialistų patarimo, galbūt rinkoje yra žymiai geresnių katilų nei Jūsų išsirinktas?

Beje, jeigu Jums siūlo tam tiko katilo modelį, būtinai pasinaudokite internetu ir pasidomėkite katilo patikimumu internete. Virš kelių milijonų namų ūkių visame pasaulyje naudojasi granuliniais katilais, tad jei kuris nors iš jų turi tam tikrų defektų ar neigiamų savybių, internete būtinai rasite informacijos apie tai.

Tarp kitko, nors ir granuliniai katilai yra gana brangūs, ateityje valstybė žada dotuoti granulinių katilų pirkėjus, taip ženkliai sumažindama pačio katilo kainą bei padarydama juos dar labiau patraukliais kiekvieno pirkėjo akiai, mat pokolkas vienintelis šio tipo katilų minusas – ir yra gana didelė kaina. Norint gauti valstybės paramą, reikės, kad katilas atitiktų visus europos sąjungos reikalavimus ir turėtų MCS sertifikatą.

Svarstant ar verta rinktis pigesnį ar brangesnį katilą, verta atsižvelgti į jo efektyvumą. Paprastai brangesni katilai žymiai efektyviau degina granules, taigi už mažesnę kainą gaunate daugiau šilumos. Jei name žadate gyventi ilgai, per keliasdešimt metų turėtų susitaupyti gana ženkli suma.
Kai jau tiksliai žinote, kokį katilą pirksite, prieš sumokėdami pinigus pasidomėkite ir jo priežiūra bei tiekėjo siūlomomis paslaugomis. Galbūt Jums pavyktų sutaupyti nemažą sumą pinigų pasinaudojus nuolaidomis?

Daugiau informacijos rasite: http://www.algera.lt/katilai.html

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.