Kategorijos

Juostiniai fotoaparatai: ar jie dar sugrįš į madą?

Fotografija pastaruosius dešimtmečius tobulėja milžiniškais žingsniais, tad nieko nuostabaus, kad vienas technologijas keičia kitos. Tačiau visgi, praėjus kažkiek laiko žmonės vėl atsigręžia į praeities technologijas ir ima jas prikelti iš naujo. Daugiausiai iš sentimentų ir nostalgijos jausmo.

Vienu metu žmonės jau buvo pilnai nurašę momentinę fotografiją. Nieko nuostabaus, kad netgi šios fotografijos pradininkė Polaroid uždarė cechus, gaminančius momentinius fotoaparatus. Tačiau, praėjus šiek tiek laiko momentinių fotoaparatų paklausa ėmė augti ir vis dar tebeauga. Žinoma, prie to nemaža dalimi prisidėjo ir konkurentė Fujifilm firma, kuri padarė momentinę fotografiją labiau prieinamą masėms.

Kitas klausimas – ar dar sugrįš į madų pasaulį analoginė fotografija, kurią išstūmė itin lengvai prieinamais tapę skaitmeniniai fotoaparatai ir dabar jau kiekviename telefone integruojama kamera, kuri būna visa galva pranašesnė už geriausią juostinį fotoaparatą. Atsakant į šį klausimą sakytume, kad šio fotografijos tipo grįžimas į pasaulį jau prasidėjo. Žmonės vis dažniau ima pirkti juostinius fotoaparatus. Tai daroma dėl kelių priežasčių – taip fiksuojami tik svarbiausi gyvenimo kadrai, taip žmonėms sugrįžta laukimo, kol bus išryškintos nuotraukos, žavesys. Tokie fotoaparatai kainuoja vos kelias dešimtis eurų, o fotojuostelės vos kelis eurus. Ypač nespalvotosios. Spalvotos juostelės kiek brangesnės ir jų pasirinkimas šiuo metu gerokai mažesnis, kadangi dėl Covid-19 kilus pasaulinei prekybos krizei ėmė stigti svarbiu komponentų, reikalingų spalvotos fotojuostos gamybai. Visgi, artimiausiu metu rinkoje turėtų pasirodyti modifikuotos sudėties fotojuostos, prie kurių dirba dauguma šias gaminančių kompanijų.

Žinoma, dar reikėtų nepamiršti ir nuotraukos ryškinimo kaštų. Tačiau visa tai pilnai atperka tas jausmas, kai lauki nuotraukų, kurios bus išryškintos, ir po to namuose dar šiltas jas peržiūri vieną po kitos ir iš naujo išgyveni nuotraukos užfiksuotas akimirkas.

Visgi, jei nesate tikras ar juostinė fotografija jums patiks, galite pernelyg neišlaidauti ir pradžiai pabandyti įsigyti vienkartinį fotoaparatą, su kuriuo šiek tiek „pasižaisite“. Vienkartiniai fotoaparatai nėra brangūs ir jie būna jau su 27 ar 34 kadrais savyje, tad vos už keliolika eurų galėsite išgyventi savo vaikystėje patirtus pojūčius ir įsitikinti ar tai jus vis dar žavi.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *