Kategorijos

Ką aplankyti Danijoje?

kelionę į DanijąKiekviena šalis kažkuo žavi. Štai Lietuva ne vieną užsienietį nustebintų sava istorija, pradžiugintų atpalaiduojančia Baltijos jūra ir, žinoma, išliktų prisiminimuose dėl sočių cepelinų. Na, o kuo sužavėtų kelionė į Daniją?

Be abejonės, šalį reprezentuoja jos sostinė. Ar Kopenhaga turi kuo sužavėti? Tikrai taip. Čia galima ne tik grožėtis spalvingais pastatais, bet ir užsukti į atrakcionų parką. Pastaroji vieta kelionės tikslu tikriausiai taps tiems, kurie turi vaikų. Na, o jei atrakcionai nedomina (arba juose jau pabuvojus) galima aplankyti undinėlę. Tai 1913-ųjų metų skulptūra, sutraukianti minias turistų. Gal tapsite viena(-s) iš jų? Danijos sostinėje iš tiesų yra daug žavių vietų, pavyzdžiui, akvariumas, kuris dydžiu pranoksta visus Šiaurės Europoje esančius akvariumus. Sako, žuvytės ramina, tad kodėl neapsilankius? Tai, kad per metus šį akvariumą apžiūri gerokai per milijoną žmonių, sukelia dar didesnę intrigą.

Kopenhagoje labai vilioja ir muziejus, kurio pavadinimą lietuviams gali būti sunku ištarti. Tai Frilandsmuseet. Ką slepia šis sudėtingas pavadinimas? Tai lyg senovės pasaulis. Lyg muziejus, tačiau ne kokiame nors pastate. Jis pats talpina daugybę pastatų. Frilandsmuseet – senoviniai namai ir daiktai. Lankytojai čia pasijunta lyg nukeliavę laiko mašina kelis šimtus metų atgal. Geriausia tai, jog nereikia nieko mokėti. Šaunu, tiesa?

Na, o dabar persikelkime į kitą Danijos miestą, kadangi vykti į Daniją – tai nebūtinai į jos sostinę (nors pastaroji tikrai įdomi). Ar kada girdėjote apie Legolendą? Žinoma, kad taip! Tai daugelio vaikų (ir ne tik vaikų) svajonė. Legolendas yra ne Kopenhagoje, tačiau toje pačioje šalyje. Šis atrakcionų parkas – tai miestas iš kaladėlių. Bet kuris, čia pabuvojęs, paliudys, kad įspūdis nerealus. Ir visai nesvarbu, kokio amžiaus lankytojas Legolende atsidurs.

Po truputį aiškėja, kad į Daniją verta vykti tiems, kurie trokšta kažko įspūdingo. Turistams taip pat bus įdomus uostamiestis, pakrikštytas Orhuso vardu. Be uostamiesčio titulo šis miestas yra ir antras remiantis dydžio kriterijumi. Tačiau statistika nublanksta prieš šioje vietovėje stūksančių namų sukuriamą atmosferą. Pastatai čia lyg iš istorijos knygos. Aplinka žavi ir pakeri. Na, o norintiems ir toliau likti užkerėtiems verta aplankyti Danijos pilis. Įmantriu dizainu pasižymi ir turistus vilioja Frederiksborgo pilis, menanti XVI amžių. Jei mėgstate literatūrą, tuomet verta aplankyti Kronborgo pilį. Kuo ji ypatinga? Ogi tuo, jog garsiajame Šekspyro „Hamlete“ veiksmas rutuliojosi būtent čia. Tad nuvykus į Daniją galima pasidžiaugti neįprasta literatūros pamoka.

Viena šalis ir daugybė lankytinų objektų. Danija sukuria labai stiprų įspūdį. Čia pavyks ne tik puikiai pailsėti, bet ir praturtėti protiškai bei dvasiškai. Į Daniją atvykę džiaugsis ir suaugusieji, ir vaikai. Kiekvienas atras tai, kas nepaliks abejonių. Tad belieka tik užsisakyti kelionę į Daniją.

 

 

 

 

Naujausi straipsniai

Comments

Įrašo “Ką aplankyti Danijoje?” komentarų : 1

  1. Laive avataras

    Labai gera pramoga su ekskursiniais laiveliais visa sostine aprodo ir pasakoja net 4 kalbom

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *