Kategorijos

Ką daryti, jei neturi savo automobilio

automobiliu nuomaNors lietuviams ir įprasta, kad kiekviena šeima turi turėti bent po vieną automobilį, tačiau taip toli gražu nėra. Dažnai tai nėra netgi racionalu, jeigu gyvenate arti darbo vietos, jį galite pasiekti tiesiog pėsčiomis ar dviračiu, su darželiais ir mokyklomis taip pat nėra jokių problemų, ir automobilio prireikia labai retai. Tokiu atveju tikrai gera išeitis yra automobilių nuoma, gana populiari keliaujant į užsienį, tačiau vis dar retas dalykas tiesiog toje vietoje, kur gyvena. Tačiau apie tokią galimybę vertėtų dar kartą pagalvoti kiekvienam.

Pirmas dalykas yra labai paprastas – tiesiog vieta prie namų ar kieme. Jos jums neišvengiamai reikės, jeigu turėsite savo automobilį. O kad problemų su vietomis parkuotis tiek Vilniuje, tiek ir kituose miestuose netrūksta – jokia paslaptis daugeliui. Tad ar tikrai verta turėti šį rūpestį, jei savo automobilį naudosite vos kartą per mėnesį kokiai nors rimtesnei kelionei?

Be abejo, kainuoja ir automobilio eksploatacija bei išlaikymas. Ir tikrai taip, kainuoja net ir tada, jei jau važinėjate retai ir mažai. Pradedant automobilio draudimu, technine apžiūra, padangų keitimu, baigiant tiesiog remontais, kurių gali prireikti ne tik dėl to, jog automobilis važiuoja, bet ir dėl to, jog jis stovi. Rūdys, kodensatas kuro sistemoje, chuliganų aplaužyti veidrodėliai ar valytuvai – dažniausios retai naudojamų automobilių savininkų bėdos. Susumavus visas šias išlaidas, gaunasi gana nemenka suma. O dar turint omenyje visus su tuo susijusius nepatogumus, automobilių nuoma dažnai atrodo tikrai racionalus pasirinkimas.

Kaip tai veikia ir kodėl apsimoka? Viskas labai paprasta. Jei jums mašinos prireikia vos kartą per mėnesį, kiekvieną kartą vis skirtingam tikslui, jūs ją galite tiesiog išsinuomoti. Priklausomai nuo poreikių, kas kartą galite rinktis vis kitą automobilį – galbūt mažą ekonomišką automobiliuką esant reikalui apvažiuoti daug miesto parduotuvių arba didelį ir erdvų miniveną, su kuriuo galima visą savaitgaliai kartu su šeima įdomiai pakeliauti. Kartais netgi galima tiesiog pramogai pasivažinėti kabrioletu ar prabangiu visureigiu – kad ir norint pasigirti nebūtais dalykais vykstant į klasės susitikimą. Tokio pobūdžio automobilių nuoma gali būti netgi įdomi, turite progą išbandyti įvairiausius automobilius, o kaštai, palyginus su savo automobilio turėjimu ir retu naudojimu, kažin ar gausis didesnis.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *