Ką daryti, kad vartojimo paskolos paraiška nebūtų atmesta?

Reikia pinigų namų remontui, norite „pagriebti“ ypač patrauklų atostogų kelionės pasiūlymą ar tiesiog pritrūko lėšų kitam įsiskolinimui padengti? Pats patraukliausias ir patogiausias būdas gauti papildomą finansavimą yra kreiptis į tokią paslaugą suteikiančią įmonę, bendrovę, banką ar kreditų uniją.

Kaip gauti vartojimo paskolą? Ką ir kaip daryti, kad paraiška paskolai gauti nebūtų atmesta? Kokius skolintojo reikalavimus reikia išpildyti? Ir kas nulemia, kad skolintojas atsisako patenkinti jūsų prašymą?

Atmetimo priežastys

Skolintojas privalo atsakyti, dėl kokios priežasties jūsų paraiška atmesta. Dažniausios paskolų paraiškų atmetimo priežastys yra žemas kliento kreditingumas ir (arba) nepakankamos pajamos paskolai grąžinti.

  • Kreditingumas (kredito istorija)

Laiku atliekami mokėjimai.  Nevėluokite atlikti mokėjimus už paslaugas ir paskolų įmokas.

Skolų ir pajamų santykis  padeda nustatyti įsiskolinimo lygį. Padalinus mėnesio įsiskolinimų sumą iš mėnesinių pajamų gaunamas procentais išreikštas skolos ir pajamų santykis. Jei gautas rezultatas viršija 40 procentų, galimybė gauti vartojimo paskolą ženkliai sumažėja.

Išlaidos. Peržvelkite savo biudžetą ir „apkarpykite“ nereikalingas išlaidas – taupykite, kad galėtumėte laiku atiduoti skolas ir,  prieš pateikdami paraišką finansavimui gauti, venkite naujų įsiskolinimų.

  • Pajamos

Pasistenkite parodyti kuo didesnes pajamas. Galbūt rasite progų papildomai uždirbti ir papildyti savo sąskaitą?  Taip pat, pakartotinai teikdami paraišką paskolai gauti, įrašykite ne tik savo, bet ir sutuoktinio pajamas, pašalpas už vaikus ir pan.

Skolintojų palyginimas

Nesvarbu ar dėl paskolos gavimo kreipiatės pirmą kartą, ar bandote laimę pakartotinai teikdami paraišką, rinkitės tokį skolintoją – banką, paskolas teikiančią įstaigą, uniją ar kreditų bendrovę – kuris teikia paskolas tokiems klientams kaip jūs. Iš anksto internete peržiūrėkite skolintojų pateikiamas sąlygas. Pavyzdžiui, skolinantis iš kredito unijos, prieš pateikiant paraišką, reikia tapti unijos nariu. Bankai vartojimo paskolas su mažomis palūkanų normomis siūlo tik tiems klientams, kurių bankų sąskaitos jų atžvilgiu palankios finansavimui suteikti.

Tarpininko paieška

Didelis savarankiškai pateikiamų paraiškų skaičius skirtingoms kredito bendrovėms didina riziką gauti paskolą prastesnėmis sąlygomis. Norint to išvengti, galima pasirinkti nepriklausomą vartojimo paskolų (kredito) davėjų tarpininką, kuris nuolat analizuoja kreditų rinką. Pakaks užpildyti tik vieną prašymą ir tarpininkas susisieks tik su tomis bendrovėmis, kurių reikalavimus atitinkate, ir pagal savo kreditingumo istorijos ir reitingo situaciją  gausite geriausius pasiūlymus.

Teisingai užpildyti dokumentai

Rengdami naują paskolos paraišką kaip šablonu naudokitės senąja paraiška. Surinkite visus reikalingus dokumentus.Jei skolintojas reikalauja, pateikite savo metinę mokesčių deklaraciją. Pildydami pateikite tik teisingą informaciją. Melaginga informacija, pvz., neteisingai nurodytos pajamos ar gyvenamosios vietos adresas, gali būti paraiškos atmetimo priežastimi.

Vartojimo paskolos dydis

Prieš apsisprendžiant dėl vartojimo paskolos ir jos dydžio patariame atidžiai įvertinti asmenines ir (ar) šeimos finansines galimybes.  Rekomenduojame, kad visoms finansinių įsipareigojimų įmokoms skirtumėte ne daugiau nei 30-40 procentų pajamų  per mėnesį.

.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.