Kategorijos

Danties netekimas yra labai nemalonus kiekvienam. Ypatingai, netekus priekinio danties, atsiranda diskomfortas, nepasitikėjimas savimi ir tai apskritai turi labai didelę įtaką žmogaus psichologinei būsenai. Tačiau estetinis aspektas – tai ne vienintelis nemalonumas.

Danties netekimas gali būti dėl netinkamos dantų priežiūros arba uždelsto negydymo. Taip pat traumos ar kitų sunkių ligų pasekmė. Bet kuriuo atveju, kiekvienas odontologas pasakys, jog netekus danties būtina kuo greičiau jį atstatyti. Ir visai nesvarbu, kad jis yra nematomoje vietoje.

Danties atstatymas kur kas svarbesnis žvelgiant iš sveikatos prizmės, nes tai ilgalaikėje perspektyvoje atsiliepia žandikaulio struktūrai. Jei pašalinus ar iškritus dančiui, vieta ilgą laiką būna tuščia, dantys ima virsti į tuščią ertmę, gali atsirasti tarpai tarp dantų. Be to, toje vietoje, kur nėra danties, per daugelį metų ima tirpti žandikaulio kaulas. Todėl ilgai delsus, vėliau danties atstatymas gali tapti dar keblesnis, nes bus reikalinga prieš tai atkurti patį kaulą.

Dantims atkurti gali būti pasitelkiamas implantavimas arba dantų protezavimas https://www.simetriadentica.lt/dt_procedures/protezavimas/. Pastaroji procedūra pasitelkiama itin dažnai ir tinka visais atvejais, kuomet danties atstatyti plombavimo būdu nebėra galimybės. Protezavimo metu atkuriama tiek anatominė danties forma, tiek spalva, identiška natūraliems dantims. Todėl daugeliu atvejų pamatyti skirtumą tarp protezo ir natūralaus danties neįmanoma.

Yra kelios dantų protezavimo metodikos, kurios pritaikomos pagal individualius paciento poreikius ir galimybes. Žinoma, kai kuriais atvejais, įvertinus danties ar burnos ertmės būklę, parenkamas pats geriausias tam atvejui protezavimo būdas.

Dantų protezavimas gali būti atliekamas tvirtinant pilną arba dalinį vainikėlį, jeigu atkuriamas vienas dantis. Jeigu nėra keleto dantų vienas šalia kito, tačiau yra išlikę kokie nors dantų likučiai, tuomet protezavimui dažniausiai pasitelkiamas dantų protezų tiltas.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *