Kategorijos

Ką daryti sulūžus žibinto korpusui?

Automobilio žibintą sudaro keli komponentai – tai žibinto korpusas, apšvietimo lemputė, žibinto stiklas. Priklausomai nuo poreikio, šias detales galima pakeisti atskirai arba viską kartu. Perdegusi apšvietimo lemputė – bene dažniausiai pasitaikantis atvejis, rečiau pasitaikantis – žibinto korpuso pažeidimai.

Dėl pastarojo pažeidimų daugelis yra linkę šį defektą ignoruoti, kadangi tai nesimato ir tarsi netrukdo automobilio eksploatavimui. Tačiau taip manyti nereikėtų, nes kiekvienas pažeidimas anksčiau ar vėliau gali turėti pasekmių. Taigi, kokie trūkumai gali išryškėti sulūžus žibinto korpusui, ir ką reikėtų tokiu atveju daryti?

Be abejonės, būtina jį pakeisti nauju, netgi ir tuo atveju, jeigu tai nesukelia didelių keblumų. Dėl atsiradusių net ir mikro įtrūkimų žibinto korpuse, viena iš dažniausiai atsirandančių bėdų – tai žibinto rasojimas. Be to, kuomet pažeistas žibinto korpusas, drėgmė gali patekti ir plaunant automobilį plovykloje, stipriai lyjant lietui. Sakysite, anokia čia bėda, tačiau iš tiesų, net jei tai yra nežymus kiekis kondensato, jo išvengti būtina dėl keleto aspektų:

1. Visų pirma, tai mažina apšvietimo intensyvumą, kas yra labai svarbus faktorius tamsiuoju paros metu.

2. Kitas svarbus dalykas – drėgmė ir rasojimas gali pakenkti apšvietime esantiems kontaktams, jie oksiduojasi ir nebeužtikrina tinkamo apšvietimo veikimo.

3. Pažeidžiami žibintų atšvaitai, juos gali paveikti korozija, kas įtakoja jų keitimo poreikį.

4. Drėgmė dažnai padidina trumpo jungimosi tikimybę.

5. Lemputės perdega greičiau.

Taigi, kaip jau supratote, net ir toks iš pirmo žvilgsnio nereikšmingas korpuso įtrūkimas ar pažeidimas yra svarbus. Priklausomai nuo automobilio modelio, tiek priekinių, tiek galinių žibintų korpusai yra skirtingi, todėl įsigyjant reikėtų rinktis pagal savo automobilio modelį. Tai galima atlikti ir internetu, pasinaudojant patogia paieškos filtravimo sistema.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *