Ką daryti užsikirtus automobilio spynai ar pametus raktus?

Pamiršti raktai, užrakintos spynos, užšalusios senos spynos – tai gali atsitikti kiekvienam. Todėl naudinga žinoti, kaip elgtis šioje situacijoje. Ozo serviso ekspertai pataria, kaip išvengti išlaidų blaškymosi ar nesėkmės laikotarpio su raktais, visą informaciją rasite Ozo serviso svetainėje.

Raktų automobiliams gamyba yra paklausi paslauga jau daugelį metų. Šiandien naujausiuose automobilių modeliuose yra diegiamos beraktės atrakinimo sistemos, kurios yra paremtos nuotoliniu valdymu – radijo bangomis ir imobilaizeriu. Tokie raktai neturi geležtės, o automobiliai – rakto spynų. Raktelio nereikia išimti iš kišenės, o automobilis yra atrakinamas ir užvedamas prilietimu arba mygtuko paspaudimu. Dar viena automobilinių raktų rūšis – atlenkiami. Jie yra patogūs nešioti ir turi neblogą dizainą. Standartiniai automobilių raktai yra laikomi su įprastai styrančia geležte. Tokie raktai yra patikimi, tačiau ne tokie patogūs nešiojimo prasme.

Raktas liko automobilio viduje, o automobilis užsirakino, ką daryti?

Išlipote iš automobilio, uždarėte duris ir nuėjote nedidelį atstumą. Jums  grįžus, įvyko nemaloni avarija – automobilio automatinė saugos sistema įjungė savaiminį užblokavimą, o automobilyje buvo raktas. Tai  situacija, kai savininkas nebegali patekti į transporto priemonę. Pirmoji vairuotojų reakcija šiuo metu būna sumišimas ir panika. Tie, kurie emocingesni, gali nuspręsti išdaužyti langus arba nulupti duris. Reikėtų vengti tokių agresyvių veiksmų – yra pigesnių sprendimų.

Automobilinių raktų gamyba – paklausą rinkoje turinti paslauga, kurią gali suteikti tik autorizuoti automobilių raktų gamybos centrai. Vienas tokių – „Ozo servisas“ esantis Vilniuje, Ozo gatvėje. Automobilių raktų gamyba yra specializuota paslauga, kurios metu yra gaminami įvairių automobilių gamintojų raktų dublikatai, modifikacijos arba nauji automobilių rakteliai. Visa tai yra atliekama specialia įranga, o gamyba yra vykdoma pasitelkiant rakto kodą, automobilio VIN numerį arba spynelę.

Nuo ko pradėti?

  • Visų pirma reikėtų pasitikrinti, ar tikrai neturite atsarginio rakto. Jeigu jo nėra, teks kviesti spynų meistrus, kurie atrakins duris. Šio darbo kainos svyruoja nuo keliasdešimties (seniems automobiliams) iki šimto (naujausiems modeliams) eurų. Dažniausiai meistrų iškvietimo kaina priklauso ir nuo paros meto. Naktį iškvietę meistrus galite sumokėti ir dvigubai brangiau. Laukti iki ryto galima, jeigu raktelių nesimato numestų salone. Priešingu atveju jie gali sudominti ilgapirščius.

Jei nepalikote rakto automobilyje, bet pametate, tai dar kebliau. Senam automobiliui galima pasirinkti padaryti naują raktą pagal automobilio užraktą. Tačiau naujo automobilio spyna yra sujungta su automobilio elektronine įranga. Tokių raktų gamybai ir programavimui gali prireikti šimtų ar daugiau eurų.

Patyrę automobilių raktų gamybos specialistai žino, kuo pasižymi skirtingų automobilių gamintojų raktai bei kaip juos reikia tinkamai suprogramuoti naudojant programinę įrangą. Automobilių raktų gamyba šiandien yra svarbi paslauga siekiant užtikrinti saugumą, nes tik pagal gamintojo reikalavimus pagaminti automobilio raktai leis mėgautis pastoviu automobilio naudojimu, apsauga nuo vagysčių ir ilgomis kelionėmis. Užsisakykite atsarginį automobilio raktelį ir apsisaugokite nuo nemalonių raktelio praradimo situacijų.

Su kokiomis problemomis galima susidurti?

Kita problema, dėl kurios gali tekti stovėti už durų, yra automobilio durų spynos gedimas ir susidėvėjimas. Tai labiau galioja apie senų automobilių vairuotojams, kurie vis dar naudoja raktus savo automobiliams užrakinti. Netinkamai prižiūrint, spyna gali rūdyti, o alyva gali išdžiūti. Tokiu atveju nespauskite ir nesukite rakto per stipriai. Tai pablogins situaciją. Galite pabandyti sutepti spyną vazelinu ir kelis kartus švelniai pasukti raktą. Užraktui užšalus, spynai atitirpti naudinga naudoti specialų skystį. Jei tai neveikia, laikas kviesti meistrą.

Rakto gamybos kaina automobiliui priklauso nuo turimo raktelio tipo ir gamintojo. Daug priklausys nuo to, ar raktelis yra lustinis, atlenkiamas, ar išmanus. Svarbu atminti, jog vienintelio pamesto raktelio gamyba nuo atkūrimo procedūros visada kainuos brangiau nei dublikato gamyba. Automobilio rakto atkūrimo kaina rinkoje prasideda nuo 120 eurų. Būtent todėl specialistai visuomet rekomenduoja turėti atsarginį automobilio raktą. Tiesa, šiandien jau įmanoma atkurti raktus iš nuotraukos, tačiau ši technologija yra prieinama dar ne visiems automobilių raktų gamintojams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.