Kategorijos

Ką gali automobilių diagnostikos įranga?

Lietuvos gatvėse yra gausu automobilių, vieni iš jų yra senesni, kiti naujesni.  Vieni iš jų pagaminti Europoje, kiti – Azijoje ar kitose šalyse. Vieni vairuoja automobilius, kiti – kitas transporto priemones. Aišku visiems yra tas – bet kokia transporto priemonė yra sudaryta iš daugybės mechaninių dalių ir įvairių techninių mazgų. Todėl yra natūralu, kad bėgant metams ir eksploatuojant transporto priemonę susidėvi viena ar kita dalis ir tada atsiranda koks nors techninis gedimas. Norint greitai sužinoti koks yra atsitikęs gedimas, galima pasinaudoti diagnostikos įranga. Tačiau daug kam dar yra neaišku, kokias bėdas gali aptikti ir ką daro diagnostiniai prietaisai?

Diagnostikos įranga yra puiki priemonė tiek automobilių servisų mechanikams, tiek transporto priemonių savininkams. Jeigu yra naudojamas toks prietaisas, tada su transporto priemone yra užmezgamas ryšys. Techninė automobilio ar kitokios transporto priemonės būklė yra parodoma prietaiso ekrane. Tai yra tarytum automobilio techninio stovio perkėlimas į skaitmeninę erdvę, kur ir pasirodo visos diagnostikos prietaiso funkcijos ir galimybės.

diagnostikos įrangaDiagnostikos įrangos įvairovė yra labai plati, jeigu pradėjote tuo domėtis, tai tikrai tą turėjote pastebėti. Prietaisai gali būti universalūs, orientuoti į vieną konkrečią markę, orientuoti į vieno konkretaus žemyno markes, orientuotų į vieną konkretų transporto priemonės tipą ir dar keletą rūšių. Kiekviena diagnostikos įranga yra sukurta ir suprogramuota specialiai taip, kad atitiktų vieną savo paskirtį. Žinoma, yra universalių diagnostikos prietaisų, kurie gali tik bet kokioms markės. Juose programinė įranga yra kur kas didesnė, kadangi yra patalpintas kiekvienas atskiras modelis.

Pati pagrindinė funkcija diagnostinės įrangos yra ta, kad nuskaityti automobilio gedimų kodus. Ši funkcija yra aktuali tada, kad automobilio prietaisų skydelyje užsidega lemputė „Check engine“. Ši įspėjamoji lemputė parodo, kad automobilyje esantis kompiuteris rado sistemoje gedimą. Diagnostikos įranga gali kur kas daugiau: atlikti programavimo darbus, vykdyti adaptacijas, galima prijungti endoskopą ir turi dar daugybę funkcijų.

Taip pat diagnostikos įranga leidžia serviso mechanikui sužinoti kokie yra automobilio darbiniai parametrai. Peržiūrėti ar apsukos yra tolygios, kaip dirba kiekvienas mechanizmas, ar koks nors mechanizmas nėra išsiderinęs ir panašiai. Jeigu pastebėjote, kad automobilis turi kokį nors gedimas, tai su diagnostikos įranga serviso mechanikas tą gali labai greitai išsiaiškinti.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *