Kategorijos

Ką reikia žinoti apie čerpes?

Populiariausia stogo danga Vakarų Europoje yra  čerpės, nes jos yra labai praktiškos ir universalios. Ją itin mėgsta statybininkai, nes čerpės yra patvarios, puikiai tinkančios bet kurio tipo stogui. Ypač tinka šlaitiniams stogams dengti.

Galima rinktis keramikines arba betonines čerpes. Keramikinės čerpės, laikomos natūralia stogo danga, kuri leidžia orui cirkuliuoti, nesikaupti drėgmei, tačiau puikiai apsaugo nuo aplinkos poveikio, neleisdamos stogui perkaisti. Nors vis tiek kyla dilema, kurios rūšies čerpes geriau pasirinkti – betonines ar keramikines.

Keramikinių čerpių gamybai yra naudojama molio masė, iš kurios formuojama čerpių forma ir jas suformavus yra išdegamos 1000-1200̊ C temperatūroje. Čerpių natūrali spalva labai priklauso nuo molio kokybės, tad norint išgauti retesnę spalvą. Jos yra dengiamos stiklo glazūra, kuri padaro jas blizgančiomis arba atvirkščiai – padengus angobu, jos taps matinėmis.

Vienintelis minusas, kad keramikinių čerpių gamybos sąnaudos yra gana didelės ir brangios, o jos gaminamos iki trijų savaičių. Gamintojai keramikinėms čerpėms suteikia 30-50 metų garantiją, nors jų nepažeidus jos gali atlaikyti žymiai ilgiau. Neveltui keramikinių gaminių ir senovės stogų dangų yra daugiausia surandama ir archeologų.

Ilgaamžiškumas reiškia tai, kad čerpės liks nepraradusios savo savybių ir atrodys estetiškai. Keramikinės čerpės yra atsparios lenkimui, šalčiui bei drėgmei ir ultravioletiniams saulės spinduliams. Jos yra nedegios bei puiki izoliacinė medžiaga, slopinanti triukšmą. Daugelis galvoja, kad čerpėmis dengtas stogas yra sunkus ir tai yra trūkumas, tačiau tai yra tik į naudą, nes tuomet jis atlaiko net uraganinį vėją. Tačiau reikia turėti omenyje, kad čerpes tinkamai uždengti gali tik patikimas stogdengys.

Tuo tarpu betoninės čerpės yra gaminamos iš kvarcinio smėlio, portlandcemenčio, vandens ir pigmentų, geležies oksidų pagrindu. Jos yra plastiškos ir patvarios, todėl galite rinktis bet kurias, keramikines arba betonines, jos tarnaus ilgai ir bus patikimos.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *