Kategorijos

Ką reikia žinoti apie klozetus?

Klozetų yra įvairių, juos galima skirstyti į tris rūšis. Pirmoji – tai pastatomas arba pakabinamas, paskui seka pisuaras, skirtas vyrams, ir bide – dažniausiai juo naudojasi moterys. Jei namuose turite didelį vonios kambarį, tada jame galite įrengti visus tris išvardintus klozetus.

Kuo skiriasi pastatomas klozetas nuo pakabinamo?

Jei vonios kambariui pasirenkamas pastatomas klozetas, tai jį geriausia statyti kuo arčiau nuleidžiamojo kanalizacijos vamzdžio. Jo privalumas – stabilus pagrindas. O jeigu pasirinksite pakabinamą klozetą, sienoje reikės įtvirtinti specialią konstrukciją, ant kurios bus kabinamas šis klozetas. Toks klozetas gali sukelti problemų didelio svorio žmonėms, tad jeigu norėsite, kad nieko blogo nenutiktų, tai turėsite pasistengti, kad laikančioji konstrukcija būtų sumontuota patikimai tvirtai. Tiesa, dar reikia nepamiršti, jog pakabinamo klozeto vandens bakelis irgi yra montuojamas į sieną. Tačiau pakabinamas klozetas leidžia vonios kambaryje sutaupyti vietos, ko negalima pasakyti apie pastatomą klozetą. Kita vertus, sėdėdami ant pastatomo klozeto tikrai jausitės tvirtai ir patikimai.

Kokiais dar privalumais pastatomas klozetas vis dėlto yra palankesnis už pakabinamą?

Geru žodžiu minėti pastatomą klozetą vien todėl, kad jo įrengimas nereikalauja atlikti kokių nors itin sudėtingų veiksmų. Jį montuojant nereikia gadinti sienų. Be to, šios rūšies klozetai yra pigesni, o jų pasirinkimo galimybės labai plačios. Prekyboje yra ir tokių pastatomų klozetų, kurių vandens bakelį, jei tam yra tinkamos sąlygos, galima įmontuoti į sieną ir tokiu būdu suformuoti gražiau atrodantį interjerą. Renkantis pastatomą klozetą reikėtų atsižvelgti ir į jo aukštį. Ypač tai yra aktualu vyresnio amžiaus žmonėms ir mažiems vaikams. Pavyzdžiui, mažiems vaikams labiau tiks žemas klozetas, ant kurio jiems bus patogiau atsisėsti ir paskui atsistoti. Tuo tarpu vyresnio amžiaus žmonėms dėl tos pačios priežasties labiau tiks aukštesnis klozetas. 

Kokios būna klozetų spalvos?

Pati populiariausia klozetų spalva yra balta, nes ji išreiškia švarą ir valyvumą. Tačiau rinkoje yra ir juodų, ir smėlio spalvos klozetų, tad kiekvienas gali rinktis spalvą pagal savo skonį. Svarbu, kad pasirinkta spalva derintųsi su bendru vonios kambario interjeru.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *