Kategorijos

Ką reikia žinoti apie UAB steigimą

Steigiant įmonę galima pasirinkti iš kelių teisinių formų: Viešojis įstaiga, mažoji bendrija (MB), uždaroji akcinė bendrovė (UAB), individuali įmonė (IĮ). Šiuo metu Lietuvoje populiariausias – uždarosios akcinės bendrovės (UAB) steigimas. Ruošiantis įmonės registravimui reikalinga paruošti nemažai dokumentų ir kitų pasiruošimo darbų. šiame straipsnyje ir pakalbėsime, kaip vyksta būtent UAB steigimas, kokie dokumentai reikalingi ir kokie yra UAB steigimo privalumai.

UAB steigimo procedūra

Įmonės steigimas kartais gali būti sudėtingas o kartais paprastas procesas. Priklauso nuo to, kiek įdirbio įdėsite patys, kiek pasikliauti įmonėmis ir profesionalais, kurie tai daro už jus. Įmonė gali būti steigiama internetu arba pas notarą. 

Pagrindiniai įmonės steigimo proceso etapai:

  • Įmonės pavadinimo sukūrimas. Pirmas ir labai svarbus žingsnis kuriant įmonę. Pavadinimas turi atitikti reikalavimus ir būti rezervuotas Juridinių asmenų registre. Šiuo metu įmonės pavadinimo sugalvojimas yra išties iššūkis, nes jų yra labai daug, ir būtent naujas pavadinimas turi būti autentiškas, nenaudotas ir net nepanašus į kitus. 
  • Įmonės steigimo dokumentų paruošimas. Tai nemažai dokumentų, kurie yra privalomi steigiant UAB. Juos būtina surinkti ir paruošti prie registruojant įmonę Registrų centre. Vienas svarbiausių dokumentų yra steigimo sutartis, kuriame yra numatomos steigimo sąlygos, būsimos įmonės įstatai, įmonės narių/akcininkų protokolas. 
  • Registracijos adresas. Kiekviena įmonė turi turėti registracijos adresą. Jeigu įmonė yra registruojama ne steigėjo nuosavybėje, tada reikalingas tos vietos savininko leidimas registruoti įmonę jam priklausančiu adresu. 
  • Kapitalas. Steigiant UAB minimalus kapitalas yra 2,5 tūkst. Eurų. Pateikus sutvarkytus dokumentus galima kreiptis į banką ir ten atidaryti kaupiamąją sąskaitą, į kurią ir bus įmokama ši suma. 
  • Notaras. Dokumentų tvirtinimas pas notarą vienas iš paskutinių žingsnių steigiant UAB. Notaras patvirtina visus iki to laiko sutvarkytus dokumentus. Taip pat patvirtina registracijos adresą ir banko pažymą apie kapitalo sudarymą. 
  • Įmonės įregistravimas. Visi notaro patvirtinti dokumentai ir pažymos pateikiami Registrų centrui, kuris ir įregistruoja įmonę. Atlikus šiuos žingsnius, įmonės steigimas laikomas baigtu. 

Akcininko rizikos 

Nepasisekus verslui ar bankrutuojant įmonei akcininkas arba akcininkai nerizikuoja savo asmeniniu turtu. Rizikuojama tik UAB investuotomis lėšomis. Taip, bankroto metu, akcininkas apsisaugo save ir savo asmeninį turtą. 

Galimybė paprastai atsisakyti verslo

Verslui nenusisekus arba tiesiog pasikeitus planams įmonę galima tiesiog parduoti arba perleisti verslą kitam asmeniui/įmonei. Tai labai greitas būdas vieniems atsisakyti verslo, kitiems jį įsigyti. Tam, kuris perka, labai naudinga, nes sutvarkyti visi dokumnetai, registracijos ir t.t. Perkant labai svarbu pasidomėti, kodėl įmonė yra parduodama, kokia yra įmonės reputacija ir patirtis versle. Tokiu atveju labai pravartu kreiptis į kompanijas, kurios pardavinėja įmones. jos visada pasirūpina visais reikiamais dokumentais. Dažniausiai tokios kompanijos gali padėti ir suteikti kitas būtinas verslui paslaugas. 

UAB mokestinės lengvatos

UAB taikomos ir mokestinės lengvatos – tai priklauso nuo darbuotojų kiekio ir mokestinio laikotarpio pajamų. Jei vidutinis darbuotojų skaičius neviršija 10 žmonių ir mokestinio laikotarpio pajamos neviršija 300 000 Eur, taikomas lengvatinis 5 proc. pelno mokesčio tarifas vietoje įprasto 15 proc. tarifo.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *