Kategorijos

Ką reikia žinoti perkant papildus šunims?

Ne tik žmonės, bet ir gyvūnai kartais su maistu negauna visų jiems reikalingų medžiagų. Jų poreikis dar ir padidėja esant kai kuriems sveikatos sutrikimams, po ligos ar antibiotikų vartojimo. Tuomet mums ir mūsų gyvūnams gelbsti vitaminai ir įvairūs papildai. Ką verta žinoti perkant papildus šunims? Štai pagrindiniai aspektai.

Specifiniai poreikiai

Jei ketinate papildyti šuns racioną vitaminais dėl konkrečios priežasties, rinkitės būtent tam skirtus vitaminus. Pavyzdžiui, jei šuo turi kepenų veiklos sutrikimų, ieškokite ne bendros specifikos, bet papildus, skirtus pagerinti kepenų funkciją. Dažniausiai specializuotose veterinarijos vaistinėse galima įsigyti įvairiausios paskirties vitaminų šunims – pradedant papildais, skirtais dantų apnašų šalinimui ir baigiant vitaminais inkstų nepakankamumu sergantiems šunims.

Veterinaro konsultacija

Norintiems įsigyti stiprius papildus šunims, geriausia prieš tai darant pasitarti su veterinaru. Žinoma, jei jūsų tikslas tik sveikesni augintinio dantys ar labiau žvilgantis kailis, to daryti nėra būtina. Tačiau priešingu atveju, jei šuo serga kokiomis nors ligomis, veterinaras ne tik patars apie geriausiai tinkančius papildus, bet ir poreikiui esant atliks reikalingus tyrimus. Tuomet papildai ir vitaminai bus daug efektyvesni ir naudingesni.

Svarbiausios medžiagos

Norintiems profilaktiškai pagerinti šuns savijautą papildų pagalba, dažnai kyla klausimas, kokie gi vitaminai svarbiausi augintiniams. Mažiems šunyčiams naudingas vitaminas B-12, kuris skatina augimą. Suaugusiems šunims galite rinktis vitaminus A ir B, kurie lėtina senėjimą, teigiamai veikia odą ir regėjimą. Tuo tarpu kaulus ir dantis stiprina vitaminas D, o imuninę sistemą – vitaminas C.
Taip pat labai svarbu vitaminus ir papildus šunims pirkti tik iš patikimų pardavėjų, t.y. veterinarijos vaistinių ar jų internetinių parduotuvių. Pirkdami abejotinos kokybės vitaminus turguje ar iš fizinių asmenų pagal skelbimus rizikuojate ne pagerinti, bet pabloginti augintinio sveikatą.

 

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *