Kategorijos

Ką reikia žinoti prieš skrydį lėktuvu su vaikais?

Kiekvienas iš mūsų mėgstame ištrūkti iš varginančios rutinos ir keliauti. Vieni dažnai keliauja vieni, kiti nori, kad su jais nuostabius kelionės įspūdžius patirtų šeima. Tačiau tai ne visada yra taip paprasta. Norint patirti nepakartojamas atostogas dažniausiai keliaujame lėktuvu, bet keliauti su vaikais, kaip dažniausiai nori jauni tėveliai, nėra taip paprasta. Labai dažnai oro linijos sulaukia skundų dėl neįvykusių kelionių dėl to, kad nėščioji mamytė neturi gydytojo pažymos arba vaikai neturi visų reikiamų dokumentų. Taigi ką reikia žinoti prieš skrendant į kelionę su vaikais arba nėštumo metu?

Pigūs skrydžiaiVisų pirma, prieš skrydį besilaukianti moteris turi pasitarti su gydytoju ir įvertinti sveikatos būklę ir galimybes skristi lėktuvu. Jei norite keliauti nuo 28 neštumo savaitės turėti anglų kalba parašytą gydytojo pažymą, kur būtų parodyta planuojamo gimdymo data, gydytojo išvada dėl jūsų sveikatos ir galimybes skristi nurodytu laiku. Pažyma privalo būti išduota ne ankščiau kaip 2 savaitės iki jūsų planuojamo skrydžio. Daug oro linijų bendrovių neleidžia skristi, jeigu nėščioji laukiasi ilgiau nei 36 savaites, o moterys, besilaukiančios daugiau nei vieno vaiko, negali skristi nuo 34 neštumo savaitės. Nors šia informaciją žinoti yra labai svarbu, visas taisykles nustato pačios oro linijos, todėl prieš skrydį nepamirškite pasitikslinti dėl apribojimų nėščioms moterims.

Skrydžiai su vaikais reikalauja nemažai papildomų dokumentų. Apribojimų keliaujant su vaikas yra nemažai. Į skrydį leidžiama pasiimti mažiau skysčių, skiriasi vaiko kelionės dokumentai bei bagažo taisyklės. Vaikui keliaujant į Šengeno zonai nepriklausančią valstybę su abiem tėvais privaloma turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, kaip pasas arba tapatybės kortelė ir net prireikus vizą. Norint leisti vaikui keliauti vienam, jis privalo turėti notaro patvirtintą tėvų leidimą. Vykstant į Šengeno zonos valstybę vaikas privalo turėti tapatybę įrodantį dokumentą. Tačiau ne visos avialinijos leidžia vaikams keliauti vieniems. Be skrydžių bendrovės palydos vaikas gali skristi vienas tik nuo 12 metų. .

Bagažo taisyklės gali labai skirtis priklausomai nuo avialinijų. Nemažai pigių skrydžių bendrovių kūdikiui iki dviejų metų neskiria jokio bagažo.  Įprastos oro linijos skiria kūdikiui 10 kilogramų registruojamo bagažo ir leidžia nemokamai gabenti vežimėlį. Vaikui nuo 2 metų priklauso toks pats bagažas, kaip ir suaugusiam, o prireikus galite nemokamai vežti ir vežimėlį, tačiau jį būtina sulankstyti ir palikti prie įlaipinimo į lėktuvą laiptelių. Oro uosto darbuotojai jį padės į lėktuvo bagažo skyrių, o lėktuvui nusileidus išims ir paliks prie laiptelių. Jokiu būdu nesineškite vežimėlio į lėktuvo saloną! Kūdikių maistas lėktuve, nors ir yra priskiriamas prie skysčių, yra išimtis, todėl jį  į lėktuvą įsinešti galima, tačiau siekiant visiško saugumo, apsaugos darbuotojai gali paprašyti įrodyti maisto tikrumą ir jo paragauti.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *