Kategorijos

Ką rinktis – židinį ar katilą?

Nusprendus įsirengti namų šildymo sistemą, dažna iškyla klausimas “ka pasirinkti kaip pagrindinį šilumos šaltinį?”. Dažniausiai yra rankamasi vieną iš trijų produktų:

  • Židinys (labiau tinka mažoms patalpoms);
  • Šildymo katilas (galima rinktis dujinius katilus, kieto kuro katilus ar elektrinius šildymo katilus);
  • Geoterminis šildymas (optimaliausiai pritaikytas dideliems namams).

Geoterminis šildymas vis dar yra naujovė ir dėl didelių įrengimo kaštų dažniausiai yra pasirenkamas tik tokiu atveju, kuomet reikia apšildyti išties didelius namus arba daugiabučius. Dujinius katilus dažnai renkasi tie žmonės, kurie ieško aukso viduriuko. Šis šildymo būdas nors ir nėra toks jaukus kaip židinio kūrenimas, tačiau reikalauja nedaug priežiūros ir yra ganėtinai ekonomiškas.

jaukuAtsisakyti židinio suteikiamo jaukumo žmones neretai verčia vietos trūkumas. Iš tiesų, ne kiekvienas turi galimybę sandėliuoti malkas bei rūpintis židinio kūrenimu. Tačiau tokiu atveju pagelbėti gali ne ką mažiau jaukumo suteikiantis dujinis židinys.

Dujiniai židiniai, kaip ir dujiniai katilai nereikalauja papildomos vietos malkų sandėliavimui, tereikia, kad namuose būtų dujų įvadas. Dujiniai židiniai gali būti dekoruojami įvairiai, todėl tinkami kiekvieno skoniui: nuo malkų imitacijos iki smulkių prabangiai atrodančių akmenukų.

Ten, kur nėra galimybės dujinio židinio įrengimui siūlomi elektriniai židiniai. Šie nereikalauja beveik jokios papildomos priežiūros, nebūtinas net kaminas, tereikia veikiančios rozetės. Dažniausiai elektriniai katilai yra naudojami ne namo šildymui, bet vandens pašildymui.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *