Kategorijos

Ką svarbiausia žinoti, kad išsirinkti tinkamą kaminą?

Dauguma žmonių į savo šildymo sistemą bei jos priežiūrą žiūri labai paviršutiniškai. Nors būtent ji yra švaraus ir ekonomiško šildymo garantas, tačiau beveik visi namų šeimininkai nustumia ją į antrą planą. Mažiausiai dėmesio žmonės skiria kaminams bei dūmtraukiams, o tai net gali sukelti pavojų gyventojų gyvybei, nes jie yra viena svarbiausių šildymo sistemos dalių.

Kaminai

Pardavėjai praneša, kad pirkdami šildymo sistemos įrenginius, klientai daro viską kad sutaupyti kuo daugiau pinigų ir dėl to įsigyja daug nekokybiškų prekių. Pagailėdami pinigų tvarkingiems įrenginiams, jus tik atidedate išlaidas ateičiai, kai teks mokėti už padarytą žalą jūsų turtui. Blogai parinkę šildymo sistemos dalis jus padidinate gaisro tikimybę, būtent todėl stengtis sutaupyti šioje sferoje yra be galo kvaila. Daugelis namų šeimininkų mano, kad nusipirkę gerą, brangų katilą neturės jokių rūpesčių, o kai perka kaminą jau pagaili pinigų. Nekokybiškas arba jūsų šildymo sistemai netinkantis dūmtraukis neleidžia šildymo sistemai dirbti visu pajėgumu, dėl ko turite išeikvoti kur kas daugiau kuro, kad užtikrinti bent jau padorų šildymą. Tačiau ką turi žinoti kiekvienas, prieš išsirenkant tinkamą kaminą savo namams?

Kaminai ir dūmtraukiai būna paskirstomi pagal gamybos medžiagas. Jie būna moliniai, plastikiniai, betoniniai, keramikiniai arba metaliniai. Kaminai dažniausiai turi du montavimo būdus – dvisieniai ir įdėklo kaminai. Pastarieji dažniausiai yra įmontuojami į mūrinį dūmtraukį, nes tai sumažina žalą aplinkai bei pačiam dūmtraukiui ir pagerina šilumines savybes. Kitais atvejais, kai tokį kaminą įrengti yra neįmanoma, yra montuojami dvisieniai kaminai, kurie yra pritvirtinami prie išorinės namo sienos.

Kiekvienas dūmtraukio tipas turi savo pranašumų bei trūkumų, bet pats optimaliausias ir protingiausias pasirinkimas yra metalinis kaminas. Jis yra  atsparus dažniems temperatūros pakitimams, o tai yra ypač aktualu gyvenant Lietuvoje. Geras metalo pasirinkimas yra labai svarbus kriterijus, nes prastas, nekokybiškas metalas gali net sukelti gaisrą. Populiariausi yra plieno dūmtraukiai, tačiau jei turite abejonių dėl to, koks kaminas tiks jūsų namams, būtinai paprašykite specialisto pagalbos. Naujojo įrenginio parametrai turi sutapti su visos šildymo sistemos galia. Kai pirksite dūmtraukį, pažiūrėkite, ar ant jo elementų yra etiketės, kurios parodo eksploatacinius parametrus. Jie turi sutapti su katilo eksploataciniais parametrais, nes kitaip visa sistema bus nedarni ir nestabili. Jei manote, kad atliekant šiuos žingsnius, galite pridaryti klaidų, paprašykite specialisto pagalbos ir kartu su juo rasite tai, ko ieškote. Jei rasite kaminą sekdami šiais patarimais, jis jums tarnaus ne vieną dešimtmetį, o pakilęs šildymo sistemos našumas užtikrins, kad nereiks švaistyti pinigų papildomam kurui.

Tačiau kamino kokybę ir ilgaamžiškumą pamatysite tik tuo atveju, jei gerai ji prižiūrėsite. Išvalydami kaminą kartą per pusmetį garantuosite saugų ir našų šildymą. Jei neįsivaizduojate, kaip reikia prižiūrėti kaminą, paklauskite kaip tai daryti pas specialistą, kuris jį montavo. Dūmtraukio būklei didelę įtaką taip pat turi deginamas kuras. Ekologiškas kuras užtikrina ilgesnį tarnavimo laiką ir tuo pačiu saugo motulę gamtą.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *