Kategorijos

Ką verta žinoti prieš keičiant stogo dangą?

stogas

Kuomet renkamės stogą savo namui  neužtenka atkreipti dėmesio vien į dalykų kainą. Gerai įrengtam stogui bus būtini ir svarbūs priedai, tokie kaip nuvedimo sistema, apskardinimas ar stoglangiai.

Na, o įrengimo darbai ir pati danga yra atskiri dalykai. Iš tiesų čerpinė, bituminė ar klasikinė stogo danga kaina nelabai skirsis, o svarbesni bus kiti faktoriai.

Tikėtis aukštos kokybės produkto už nedidelę kainą – naivu. Šiame straipsnyje mes įvardysime keletą svarbių dalykų kurių reikia žinoti prieš keičiant stogo dangą.

Gerai išstudijuokite dangos techninius parametrus

Dauguma stogo įmonių jums tai patvirtins – paprasto žmogaus akis sunkiai galės įvertinti dangos kokybę. Todėl, tikrai verta kreiptis į stogo dengimo ekspertus kurie galės patarti koks produktas bus geriausias jūsų atveju. 

Ką galite padaryti iš savo pusės – gerai išstudijuoti eksploatacines dangos savybes kurias yra įvardijamos gamintojo deklaracijose. Tokių būdu susidarysite pirminį įspūdį ar danga jūsų namui tiks.

Kaina – nėra pats svarbiausias faktorius

Žinoma, tikslus biudžetas yra labai svarbus žinoti, tačiau nereikia vadovautis vien kaina kuomet renkatės stogo dangą.

Čia įeina ir stogo konstrukcijos, kurios labai priklausys nuo to kokios rūšies dangą pasirenkame. Pvz. keraminės čerpės yra labai sunkios (apie 40kg/kv.m), todėl čia reikės sudėtingesnės konstrukcijos įrengimo.

Kitas dalykas – kokybė. Taip, dangos kokybė turėtų būti jūsų aukščiausias prioritetas. Pasikonsultuokite su jūsų pasirinkta įmone, įvertinkite dangų kokybe, jūsų estetinius poreikius ir tinkamumą namui.

Perkant pigiausią variantą tikėtis kokybės – naivu, todėl raskite tą “aukso viduriuką” tarp kokybės ir kainos.

Užsitikrinkite garantiją

Prieš perkant dangą iš pasirinktos įmonės, įsitikinkite ar jums bus suteikta normali garantija ir neliksite “ant ledo”. Pvz.: estetinė garantija – tai terminas kuris garantuoja kiek laiko danga išliks gerai atrodanti. Iš esmės, jei gerai prižiūrėsite savo dangą jį gali puikiai atrodyti ir dar ilgiau.

Kaip pavyzdys, plieninė stogo danga gali tarnauti ir 100 metų, jeigu bus tinkamai prižiūrima. Todėl čia gamintojai ir suteikia tokią ilgą garantiją.

Galiausiai sutarkite su darbus atliekančia ir stogą ir gaukite darbų garantiją iš jos. Tokiu atveju būsite saugūs nuo prastos kokybės darbo.

Pabaigai

Aptarėme 3 dalykus kuriuos reikia užsitikrinti prieš keičiant stogo dangą. Iš esmės, reikia susirasti gerą įmonę kuri galės ne tik patarti renkantis dangą, įvertinti jūsų projektą, tačiau atlikti darbus kokybiškai ir suteikti visas reikalingas garantijas.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *