Kategorijos

Kada verta namus šildyti židiniu?

Kai karšta vasara užleidžia vietą vėsesniam metų laikui, efektyvus ir veiksmingas namų šildymas tampa svarbiausia problema. Šalia elektrinio ir dujinio šildymo, židinys yra viena iš dažniausiai pageidaujamų šildymo įrengimo rūšių. Jis ne tik įspūdingai atrodo, bet ir yra giriamas dėl savo efektyvumo.

Malonios šilumos, sklindančios iš židinio, vizija tampa itin patraukli vis daugiau žmonių. Todėl rinka mums siūlo daugybę šio šildymo būdo variantų ir rūšių, juos rasti galite internetinėse parduotuvėse, pavyzdžiui, zyz24.lt. Naujuose vienbučiuose namuose paplitę modeliai su uždarais įdėklais, nes jie pasižymi dideliu saugumu juos naudojant. Be to, jei jie aprūpinami karšto oro paskirstymo sistema, jie efektyviai ir ekonomiškai šildo pastatą ir vandenį.

Tad, kokie šio šildymo būdo pagrindiniai privalumai?

Šilumos gavimo iš namų židinio tipai

Šildymas židiniu apima tris skirtingus šilumos paskirstymo namuose būdus. Skiriami šie:

  • Spindulinis – židinys tiesiogiai šildo patalpą, kurioje jis yra. Šilumos šaltinis yra liepsna ir akumuliacinis korpusas;
  • Oro – speciali sistema leidžia šiltam orui iš židinio pasiekti visas patalpas vamzdžių tinklu;
  • Šildytuvo – židinys veikia panašiai kaip kietojo kuro katilai. Jis šildo vandenį, kuris teka per šilumokaitį, šildantį centrinio šildymo sistemą.

Iš karto aišku, kad namo šildymas spinduliniu būdu gali nepasiteisinti, nes jis apima tik artimiausią aplinką. Tokiu būdu galime pasirūpinti, pavyzdžiui, gyvenamojo kambario šildymu žiemai. Norint židiniu apšildyti visą namą geriau tiks radiatoriai ir oro sistema.

Namų šildymo židiniu privalumai

Šildymas židiniu yra palyginti pigus ir ekologiškas sprendimas. Kaip kuras naudojamos malkos, kurios kainuoja gerokai pigiau nei dujos ar mazutas, naudojamas centrinio šildymo katiluose. Be to, židinių įdėklai yra vieni iš ekologiškiausių rinkoje esančių šilumos šaltinių – eksploatuojant židinį nesusidaro jokių kenksmingų medžiagų, kaip, pavyzdžiui, deginant anglis.

Židinys atlieka ne tik naudingąją, bet ir dekoratyvinę bei atpalaiduojamąją funkciją. Stebint liepsnas už stiklo ir klausantis malkų traškėjimo, mažėja stresas ir užlieja ramybė. Židinys neišvengiamai asocijuojasi su šeimynine ir net šventine, ypatinga atmosfera, todėl paprastai jis užima centrinę vietą namuose, kur susirenka visa šeima.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *