Kategorijos

Kadastriniai matavimai: ką svarbu apie juos žinoti?

Kai turi būti atliekami profesionalūs kadastriniai matavimai Vilniuje, gana dažnai kyla įvairių klausimų. Ši paslauga yra privaloma tuomet, kada norima atlikti tam tikrus sklypų pakeitimus (pavyzdžiui, norima sklypus sujungti ar padalinti), ir taip pat tada, kuomet norima parduoti ar išnuomoti sklypą. Taigi, ką svarbiausia žinoti apie kadastrinius matavimus, ir kokie klausimai iškyla dažniausiai?

Kadastrinių matavimų kaina

Dažnais atvejais yra teiraujamasi, kiek gali kainuoti ši paslauga, ir kaina visada priklauso nuo kelių veiksnių. Įvairios skirtingos įmonės gali būti nustačiusios labai įvairias teikiamų paslaugų kainas, tad verta palyginti, ką siūlo skirtingos bendrovės. Taip pat kadastrinių matavimų kaina priklausys nuo to, kokio sudėtingumo yra sklypas – kiek jame yra statinių, ir t.t. Kaina gali skirtis ir priklausomai nuo to, kokiu metų laiku yra kreipiamasi dėl paslaugos, ir kurioje vietovėje yra žemės sklypas. Dauguma bendrovių, siūlančių kadastrinių matavimų paslaugas, turi savo internetines svetaines, kuriose yra skelbiamos preliminarios teikiamų paslaugų kainos.

Kiek laiko gali trukti kadastriniai matavimai?

Tai priklauso nuo to, kokio sudėtingumo bei dydžio yra sklypas. Įvairios įmonės gali pasiūlyti gana skirtingus siūlomų paslaugų terminus, tad galima pasidomėti, per kiek laiko tai atlikti įsipareigoja skirtingos bendrovės. Tuo atveju, jei  kadastriniai matavimai turi būti atliekami gana skubiai, pasidomėkite, kokios įmonės tai gali pasiūlyti atlikti greičiau, ir tikrai visada atrasite pačius palankiausius pasirinkimus.

Kokie dokumentai bus reikalingi?

Kad būtų atliekami geodeziniai matavimai, reikės specialistams pateikti tam tikrus dokumentus. Paprastai yra prašoma pateikti preliminarų žemės sklypo planą, sklypo nuosavybę įrodančius dokumentus bei savininko asmens tapatybės dokumento kopiją. Tuo atveju, jei sklype yra statinių, taip pat reikės dokumentų, kurie įrodytų šių statinių nuosavybę.

Kaip pasirinkti kadastrinius matavimus atliekančią įmonę?

Šiandien įvairių bendrovių, kurios siūlo atlikti geodezinius matavimus, galima rasti gana nemažai, tad verta pasidomėti, kurios šių įmonių yra vertinamos palankiausiai. Neretais atvejais gali praversti atsiliepimų bei rekomendacijų paieška – internetinėje erdvėje šios informacijos tikrai nestinga. Taip pat visada yra galimybė pasidomėti, kokias kainas yra nustačiusios įvairios skirtingos bendrovės. Neretais atvejais tokios informacijos yra galima rasti internetinėje erdvėje, ir tai padės paprasčiau nuspręsti, ką vertėtų pasirinkti.

Dauguma įmonių, kurios teikia kadastrinių matavimų paslaugas, internetinėse svetainėse pateikia išsamią informaciją apie siūlomas paslaugas, tad čia galėsite rasti atsakymus į visus jums rūpimus klausimus. Jei kiltų tam tikrų neaiškumų, tiesiog galėsite susisiekti nurodytais kontaktais, ir gausite atsakymus į visus rūpimus klausimus. Išsirinkti tinkamiausią bendrovę galėsite atsižvelgdami į tai, kokias paslaugų teikimo sąlygas yra nustačiusios skirtingos įmonės, ir taip pat galėsite pasidomėti, kokios šias paslaugas teikiančios bendrovės yra palankiausiai įvertintos.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *