Kategorijos

Kadastriniai matavimai. Kaip neapsirikti pasirenkant matininką?

Norėdami atlikti bet kokį disponavimą savo žeme visi anksčiau ar vėliau susiduria su klausimu: kaip pasirinkti tinkamą šios srities profesionalą? Tuo labiau, kad rinkoje jų pasiūla yra gana nemaža ir iš pirmo žvilgsnio teikiamos paslaugos atrodo vienodos. Vis dėlto, kadastriniai matavimai – tai ta sritis, kur tinkamo specialisto pasirinkimas gali sutaupyti ne tik laiko, bet taip pat ir nemažai pinigų.

Matavimai24 savininkas ir pagrindinis matininkas Tomas Valūnas pataria, kaip neapsigauti renkantis matininką, kad vėliau netektų gailėtis. – “Visų pirma, būtina pasitikrinti, ar jūsų pasirinktas matininkas iš viso egzistuoja matininkų, galinčių oficialiai atlikti šias paslaugas, sąraše. Galbūt jo matininko pažymėjimas yra panaikintas arba pasibaigęs? Tokiu atveju, net ir tinkamai pamatuotas sklypas negalės būti užregistruotas Registrų centre, kitaip tariant – tokie kadastriniai matavimai oficialiai nebus užskaityti”. Daugumai galbūt iškyla klausimas, kur galima pasitikrinti, ar matininkas turi galiojantį matininko pažymėjimą? “Oficialius matininkų sąrašus visada galima pasitikrinti Nacionalinės Žemės Tarnybos prie Žemės Ūkio ministerijos skelbiamame sąraše, kuris yra viešai prieinamas jų internetinėje svetainėje” – nuramina Matavimai24 savininkas Tomas Valūnas.

Tačiau ar tai vienintelis kriterijus, galintis užtikrinti, kad paslaugos bus atliktos kokybiškai ir per kuo įmanoma trumpesnį periodą (natūralu, kad daugumai šis klausimas taip pat ne mažiau aktualus)? Matavimai24 ekspertas teigia, kad visgi čia visada išlieka loterijos galimybė, tačiau yra būdų, kaip sumažinti tokią riziką. “Visų pirma, pasidomėkite matininko patirtimi – jei rinkoje jis nėra naujokas ir atsiliepimai geri – galima manyti, kad problemų neturėsite. Tačiau vis tiek būtina iš anksto suderinti darbų atlikimo terminus, bent jau preliminarius, t.y. tuos, kurie priklauso nuo paties matininko darbo” – pataria pašnekovas. “Visgi nereiktų pamiršti, jog kadastriniai matavimai gali užtrukti ir dėl patikros Nacionalinėje Žemės patikros Tarnyboje ir nuo dokumentų registravimo Registrų Centre. Bet čia vėlgi turėkite omenyje – patyręs ekspertas žinos kaip tinkamai suformuoti visus dokumentus, kad šie procesai užtruktų kiek įmanoma trumpiau visose institucijose ir jų nereiktų perdarinėti, bei teikti iš naujo patikrai” – savo patirtimi dalijasi Matavimai24 vadovas Tomas Valūnas.

“Kitas svarbus momentas – kaina. Visi kažkodėl įsitikinę, kad kadastriniai matavimai Vilniuje kainuoja brangiau nei kituose miestuose, tačiau Vilniuje ir matininkų pasiūla didesnė, todėl dažnai stebime, kaip mūsų kolegos kituose miestuose gali sau leisti laikyti daug aukštesnes kainas. Matininkas neprivalo gyventi tame pačiame mieste. Jei nerandate tinkamo netoliese, drąsiai ieškokite visoje Lietuvoje. Patyrusiam matininkui kadastriniai matavimai nesukelia kliūčių, kokiame mieste jie bebūtų” – teigia pašnekovas.

Reziumuojant galima tik patarti rinktis atsakingai ir suderinti visas sąlygas bei terminus su pasirinktu specialistu tam, kad ateityje išvengtumėte nemalonių situacijų ir dviprasmybių.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *