Kategorijos

Kai kankina nemiga

sapnu.ltNemiga, arba tiesiog negalėjimas ilgai užmigti – ne toks jau retas reiškinys mūsų civilizuotai lekiančiame pasaulyje. Kartais net visai pavargus ir ilgai nemiegojus galima pragulėti lovoje kelias valandas ir niekaip nesugebėti užmigti. Atrodytų be galo keista ir nesuvokiama, tačiau mūsų smegenys čia turi savo nuomonę – pervargusioms, stresuojančioms smegenims lygiai taip pat sunku pasinerti į poilsio fazę, kaip ir pernelyg gerai pailsėjus.

Būtent pervargymas ir yra dažniausia nemigos priežastis. Na, aš taip manau, nors, tiesą sakant, nesu nei medikas, nei psichologas, nei šiaip miego specialistas, o tik paprastas, tačiau kasdien miegantis žmogus, taigi turintis tikrai nemažą patirtį miegojimo ir sapnavimo srityje. Pervargimas dažnai nereiškia toli gražu ne fizinį nuovargį. Kur kas sunkiau, kai pervargsta mūsų smegenys, nuo aktyvaus galvojimo, nuolatinio sprendimų ieškojimo, nerimo. Nerimas, stresas, kažko laukimas ar galvojimas apie mums svarbius dalykus – labai gera terpė nemigai pasireikšti.

Tad kaip gi kovoti su šiuo nemaloniu reiškiniu? Kaip galų gale pasinerti į sapnų karalystę ir gerai pailsėti prieš kitą dieną? O receptas banaliai paprastas – neleiskite stresui jus kamuoti, gyvenkite sveikai, eikite miegoti ir kelkitės reguliariai, nemiegokite per daug ar per mažai, sveikai maitinkitės. Šie punktai ko gero tinka bet kokios ligos, negalimo, streso prevencijai. Tačiau taip tikrai ir yra – prižiūrimas, puoselėjimas ir nealinamas organizmas jums visada atsidėkos gera sveikata, ir, kas svarbiausia šioje temoje, geru miegu bei saldžiais sapnais.

Nemigai įveikti svarbu ir aktyvus gyvenimo būdas, ir sveika mityba plačiąją prasme. Aktyviai pajudantis organizmas, pavyzdžiui kasdien gaunantis kokią valandą lengvo bėgimo, puikiai save tonizuoja, išvalo, atnaujina, pagerina įvairiu organų veiklą ir net atpalaiduoja bei reikiamais hormonais stimuliuoja smegenis. Sveika mityba – tarsi žaliava gerai savijautai, geram organizmo veikimui. Nepersivalgymas prieš miegą – vienas ir svarbesnių dalykų kalbant apie miego sutrikimus. O miegas, kaip rutininė paros dalis, sveikame kūne pasireiškia puikiai.

Visą tai ir dar daugiau apie miegą ir sapnus, sapnų reikšmes ir gyvenimo tiesas, laimės ir džiaugsmo paieškas – sapnu.lt ir kokiame nors parko takelyje išėjus pabėgioti.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *