Kaip apginti savo teises

Nereikėtų manyti, kad jūsų teises gali ginti tik profesionalūs teisininkai. Nepaisant to, kad jūs galite neturėti teisinio išsilavinimo ir praktinės patirties šioje srityje, jūs ne ką mažiau efektyviai galite patys savo jėgomis apginti savo teises ir teisėtus interesus. Jūs turite suprasti, kad teisės sritis ir teisinė informacija bei įstatymai yra prieinami kiekvienam iš mūsų. Visa tai yra vieša ir visiškai nemokama. Tai labai puikiai atspindi ir tokie portalai kaip https://www.teisekuros-zinios.lt/e-law-publishment, kuriuose vartotojams yra siūlomi nemokami teisės aktų ir jų suvestinių redakcijų leidiniai. Tokiuose internetiniuose tinklalapiuose vartotojai gali atsisiųsti tiek LR administracinių nusižengimų kodeksą, tiek ir LR darbo kodeksą, Lietuvos Respublikos konstituciją ar net Kelių eismo taisykles. Trumpiau tariant, visa tai interneto ir šiuolaikinių technologijų pagalba yra pasiekiama rinka.

Žinoma, kai yra kalbama apie svarbių teisinių klausimų sprendimą, nereikėtų pamiršti, kad informacijos paieškos, jos apdorojimas ir tinkamiausio sprendimo paieškos atima daug laiko ir reikalauja didžiulių pastangų. Tačiau jei jūs turite tikslą ir sistemingai jo siekiate, galiausiai galite pasiekti norimą rezultatą, išspręsdami vienokią ar kitokią situaciją, kurioje jūs ginate savo teises. Kaip bebūtų, jei jūs neturite tiek daug laiko ir nenorite ar negalite skirti tiek daug pastangų bei jėgų, visuomet tokių klausimų sprendimą galima patikėti ir profesionalams. Kai kuriais atvejais tai jums taip pat gali nieko nekainuoti – juk kiekviena situacija yra labai skirtinga ir niekuomet negalite žinoti, kas jums nuspręs pagelbėti be jokio atlygio. Taigi, kaip jau supratote, nei vienas iš mūsų nesame palikti likimo valei, kai susiduriame su teisinių klausimų sprendimu.

Tuo tarpu, jei jūs neturite galimybės samdyti teisininko, nepamirškite, kad visuomet galite pasinaudoti ir nemokamomis teisinėmis konsultacijomis, kurios taip pat yra lengvai prieinamos kiekvienam mūsų šalies piliečiui. Dažnai tokias teisines konsultacijas neatlygintai teikia aukštesniųjų kursų studentai ar savanoriaujantys patyrę teisininkai, todėl jei jums iškyla vienokių ar kitokių klausimų ir jums būtina gauti profesionalų teisinį patarimą, visuomet yra išeitis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.