Kategorijos

Kaip dažnai reikia keisti patalynę?

Tekstilė, nepriklausomai nuo to, kokiu pavidalu ji būtų naudojama, turi būti keičiama reguliariai. Tai būtina daryti ne tik dėl pačios daiktų išvaizdos, bet labiausiai dėl higienos.

Patalynė privalo būti keičiama kas savaitę, o rečiausiai – kas dvi savaites. Pagalvių užvalkalai intensyviau kontaktuoja su veidu, yra dažniau liečiami nakties metu, todėl rekomenduojama juos keisti kas 2-3 dienas.

Patalynės komplektai yra ta vieta, kurioje, kaip ir kituose tekstilės gaminiuose, su laiku pradeda kauptis erkutės. Oda kiekvieną dieną atsinaujina, jos nuoplaišos pasilieka ant antklodės bei pagalvės užvalkalų, tad tai tampa puiki vieta kauptis dulkių erkutėms, kurios būtent tuo ir minta.

Patalynė yra gaminama iš skirtingų audinių – medvilnė, linas, šilkas, sintetinis pluoštas – tačiau visiems jiems galioja ta pati užvalkalų keitimo taisyklė.

Vienspalvė šviesi patalynė paprastai yra keičiama dažniau nei raštuota ir tamsi dėl praktiškumo. Šviesioje vienspalvėje patalynėje yra labai matomos purvo dėmelės. Tad jeigu lovoje miegama kartu su gyvūnais, rekomenduojama naudoti būtų tamsias spalvas arba raštuotus audinius.

Antklodžių ir pagalvių priežiūra

Antklodes ir pagalves reikia nuolatos prižiūrėti, tik keisti ne taip dažnai kaip patalynės užvalkalus bei paklodes. Vienas antklodes galima skalbti tiesiog skalbimo mašinoje namuose, o kitas rekomenduojama atiduoti specialistams valyklose. Tai priklauso nuo antklodžių sudėties. Paprasčiausia priežiūra yra antklodžių su avies vilna – jas galima ramiai patalpinti skalbimo mašinoje ir ištraukti atrodančias kaip naujas. Jautriausios yra natūralaus šilko antklodės. Namų sąlygomis jas rekomenduojama tik vėdinti lauke – tai reikėtų daryti bent 2 ar 3 kartus per metus.

Pagalvės taip pat reikalauja priežiūros, kadangi naudojamos net intensyviau nei antklodės. Intensyviau dėl to, jog mūsų veido oda, prakaitas bei patepami kremai kontaktuoja tiesiogiai su pagalve ištisą naktį. Kai kurias pagalves galime skalbti namų sąlygomis – pūkines, antialergines sintetines, vilnones. Tačiau kitos, siekiant išsaugoti jų pradinę išvaizdą, turi būti patikėtos valyklai.

Nepaisant to, jog natūralaus šilko užpildo antklodės ir pagalvės Lietuvoje yra vienos populiariausių, jos yra pačios jautriausios priežiūrai. Šilko gijos itin plonos ir sudrėkusios jos sulimpa tarpusavyje. Tuo metu susidaro gumuliukai, kurių nebeįmanoma atskirti vieno nuo kito. Todėl vienintelė galimybė jas tinkamai atnaujinti yra specialus valymas valykloje.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *