Kaip dirbti gerai

Darbo skelbimaiDarbas – neišvengiama gyvenimo palydovė. Dažnas siekis – uždirbti daug, kad gyventi gerai ir laimingai. Kad ir kiek visokių gandų sklistų apie algos dydį lemiančias pažintis ir panašiai, dažniausiai geram atlyginimui tiesiog reikia gerai dirbti. Produktyviai, atsakingai, kvalifikuotai ir, kad ir keistokai skambėtų, mandagiai.

Žinoma, daug lemia ir pasirinkta specialybė, tačiau visada atsiranda atrodytų ir neperspektyviose, prastai apmokamose specialybėse žmonių, kurių algos tikrai pavydėtinos. Žinoma, kiek sunkiai tokią situaciją įsivaizduoti kalbant apie pavyzdžiui bibliotekininkes, tačiau ir čia galimybių yra. Knygų apžvalgos ir joms skirta internetinė svetainė laikui bėgant gali nešti ir kur kas gausesnes pajamas nei suteikia bibliotekininko etatas, o abu šie užsiėmimai – puikiai suderinami ir puikiai papildo vienas kitą.

Gero darbo neatsiejama dalis – produktyvumas. Net stabiliame mėnesio atlyginime yra užslėptas jūsų produktyvumas. Darbdavys moka tiek, kiek jūs jam atnešate naudos. Jei sugebėsite per tą patį laiką padaryti dviejų etatų normą, galite tikėtis, ar bent reikalauti, ir ženkliai didesnio atlyginimo. Dažniausiai tai pasijaučia aukštų kvalifikacijų darbuotojų rinkose. Pavyzdžiui programuotojų algos gali skirti penkis kartus ir daugiau, ir dažniausia to priežastis ne tik kvalifikacija, bet ir produktyvumas. Nors tai ir susiję. Patyręs programuotojas sugebės tą patį darbą atlikti kelis kartus greičiau nei tūlas naujokas, tad nieko keisto kad jis ir uždirbs kelis kartus daugiau. Tad kad ir kaip darbe norėtųsi simuliuoti, geriau to nedaryti, stengtis, daryti daug ir gerai, ir jūsų įdirbis ankščiau ar vėliau pasijaus. Gal kaip algos pakėlimas, gal kaip didesnė algą pas kitą darbdavį, o gal kaip puiki patirtis ir gabumai sėkmingam savo verslui.

Atsakingas darbas neišvengiamai kelią jūsų patikimumą. O rekomendacijos sklinda toli, tad atsakingas darbas taipogi neša savo dividendus, nors kartais gali tekti jų ir palaukti. Darbo skelbimai dažniausiai yra pradinis darbinimosi etapas, ir jau čia galite įgyti neblogą pranašumą prie konkurentus, jei turėsite gerų rekomendacijų, kaip dirbantis kokybiškai, atsakingai. Dažniausiai atlyginimui atsiliepia ir tiesiog mandagus darbas. Tai yra malonus bendravimas su tiek su darbdaviu, tiek su bendradarbiais, o svarbiausiai – kantrus ir mandagus bendravimas su klientu. Dažnai būna, jog kitus aptarnaujantys ar dėl savo paslaugų konsultuojantys žmones specialistai vangiai atsakinėja į klausimus, jiems atrodo, kad tai savaime suprantam. Tačiau taip toli gražu būna ne visada, ir atšiaurus bendravimas su klientais neišvengiamai sumažins jūsų rekomendacijos tikimybę, kad ir kaip kokybiškai jus dirbsite. Būkime kantrūs ir mandagūs su klientais, tai tikrai svarus sėkmingos karjeros faktorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.