Kategorijos

Kaip efektyviai išvalyti dėmes iš rūbų?

Dėmės rūbuose – labai nemaloni patirtis, kurių, deja, bet išvengti nepavyksta, o ypatingai turintiems mažus vaikus, tai yra kasdienybė. Ne visas dėmes pavyksta išvalyti, tačiau išsitepus nereikėtų skubėti visam laikui atsisveikinti su rūbu. Sakoma, jog neįveikiamų dėmių nėra, yra tik neišbandyti metodai.

Kaip sėkmingai pavyksta išvalyti dėmes neretai priklauso ir nuo paties audinio, ir nuo produkto, kuris tą dėmę paliko. Sudėtingiausia pašalinti riebalų, raudono vyno, rašalo, tepalų ir kitas sunkiai išvalomas dėmes. O jeigu dar tai nutiko su itin jautriu audiniu, tai ir valymo metodų ženkliai sumažėja.

Priklausomai nuo dėmės, gali būti efektyvūs ir paprasčiausi nuo seno žinomi liaudiški metodai, pasitelkiant maistinį actą, valgomąją sodą, druską ar ūkinį muilą. Tiesa, milteliai skalbimui bet kuriuo atveju bus reikalingi, todėl atsisakyti jų tikrai nepavyks. Taip pat į pagalbą galima pasitelkti ir efektyvias, specialiai dėmių šalinimui skirtas, priemones. Dėmių valymo priemonių taip pat yra įvairių – universalios, rūdžių, riebalų ir baltymų šalinimo su fermentais priemonės.

Pavyzdžiui, norint greitai ir efektyviai išvalyti riebalų dėmes, galima pasitelkti ir indams plauti skirtą ploviklį. Tai vienas iš seniausiai žinomų paprastų metodų, kuris yra pigus ir efektyvus. Dėmę reikėtų padengti indų plovikliu iš blogosios audinio pusės ir kuriam laikui palikti. Vėliau rūbą perplauti su acto ir vandens tirpalu, kad neliktų dėmės nuo indų ploviklio ir išskalbti su įprastomis skalbimo priemonėmis.

Dėmių jokiu būdu nereikia trinti, nes taip tik dar labiau išplėsite dėmės zoną. Pradžioje reikėtų nusausinti ją popierine servetėle ar rankšluosčiu ir, jeigu audinys nėra lepus, gausiai dėmę užpilti verdančiu vandeniu. Vyno dėmei galima naudoti valgomąją druską, kurią reikia užberti ir kuriam laikui palikti ant dėmės. Vėliau nuvalyti ir rūbą skalbti įprastai.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *