Kategorijos

Kaip gauti atgalinių nuorodų į savo puslapį?

katalogas

Optimizuoti savo puslapį paieškos sistemoms nėra labai paprasta. Dėl to šį darbą visada patikėkite profesionalams. Vidinis SEO – labai svarbi visos interneto rinkodaros strategijos dalis. Tuo tarpu išorinis SEO priklauso ir nuo jūsų. Jei tik žinote, kaip jį daryti.

Išorinis SEO – tai atgalinių nuorodų, vedančių į jūsų puslapį, gavimas. Kaip jų gauti? Apžvelgsime tris populiariausius būdus.

Straipsnių katalogai

Populiariausias būdas gauti atgalinių nuorodų yra straipsnių katalogai. Rašomas reklaminis straipsnis, jame dedama atgalinė nuoroda arba kelios (rekomenduojama nedideliuose straipsniuose naudoti 2-3 atgalines nuorodas į skirtingus jūsų svetainės vidinius puslapius). Straipsnis publikuojamas ir viskas. Tai kainuoja nedaug. Retkarčiais dar pasitaiko ir vienas kitas nemokamas straipsnių katalogas (visai, kaip šis, kuriame ir skaitote šį straipsnį).

Prieš publikuojant reiktų atkreipti dėmesį į katalogo kokybę. Ją nustatyti nesunku. Tiesiog atkreipkite dėmesį į šiuos veiksnius:

  • Geras straipsnių katalogas neatrodo, kaip katalogas. Greičiau kaip žurnalas, ar asmeninis tinklaraštis.
  • Straipsniai kataloge yra unikalūs, nors gali pasitaikyti ir vienas kitas publikuotas dar kažkur. Jei visi straipsniai ne unikalūs – prastai…
  • Straipsnių katalogas yra nuolatos atnaujinamas, turinys publikuojamas bent keletą kartų per savaitę.

Venkite apleistų ir seniai neatnaujintų katalogų. Greičiausiai artimiausiu metu jie „numirs“, o jūsų nuoroda – dings. Laikas sugaištas, naudos jokios.

Straipsnių katalogai gali būti ir teminiai. Tokie yra ypač naudingi, net jei ir oficialūs reitingai nieko gero nerodo. Patikėkite, nuoroda iš susijusio turinio puslapio visada yra vertinga.

Nuorodų įsigijimas

Nuorodą įsigyti puslapyje nėra jau taip blogai, kaip Google bando parodyti. Yra tik keletas sąlygų, kurių reiktų laikytis perkant atgalinę nuorodą:

  • Nuoroda turėtų būti tam tikrame puslapyje, o ne per visą svetainę (sitewide). Dažniausiai ji turėtų būti pagrindiniame puslapyje, bet ne vidiniuose.
  • Reiktų vengti specifinio raktažodžio. Pakanka įdėti „pliką“ adresą, ar įmonės pavadinimą – tai taip vadinama „brandinė“ nuoroda.
  • Galima nuorodą įdėti tekstiniame laukelyje. Tiesiog parašote 1-2 sakinius ir įterpiate ten nuorodą. Taip atrodo natūraliau.

Nuorodos įsigyjamos keliems mėnesiams ar metams. Būtų gerai visas jas fiksuoti ir kartais patikrinti, ar nuoroda nėra išimta iki apmokėto laikotarpio pabaigos.

Turinio rinkodaros kampanijos

Tai gana brangus būdas gauti atgalinių nuorodų. Paruošiate kokybišką straipsnį ir patalpinate jį regioninės žiniasklaidos portaluose ar net respublikinėje spaudoje. Tiesioginės reklamos ten nepriima, todėl turinys turi būti labai kokybiškas. Nuoroda dedama tik ant jūsų pavadinimo, ir nurodoma, kaip straipsnio šaltinis. Aišku, straipsnį pirmiausiai turėtumėte publikuoti pas save, o kiti leidiniai jį perpublikuoja su jūsų leidimu.

Per mėnesį galite paruošti 1-2 tokius straipsnius. Jų vertė yra ilgalaikė, todėl rekomenduojama dėti nuorodas į pradinį puslapį, o ne vidinius, kurie su laiku gali pasikeisti.

Ši strategija yra gana sudėtinga, todėl dėl jos verta padiskutuoti su profesionalais iš SEO ar rinkodaros srities.

 

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *