Kaip greitai išvalyti druskos dėmes nuo grindų!

Dauguma įstaigų žiemos laikotarpiu susiduria su sunkumais valant grindis. Kadangi, dėl lankytojų gausos, į patalpas patekęs ir ištirpęs sniegas palieka baltas druskos dėmes.

Įprasti grindų valikliai nepajėgia susidoroti su druskų paliktomis dėmėmis. Druskos pH yra stipriai šarminis ir kad panaikintume druskos dėmes reikia jas neutralizuoti naudojant rūgštinius valiklius. O įprasti grindų valikliai yra neutralūs arba silpnai šarminiai. Dėl to jie tik padidina druskos pH, o ne neutralizuoja.

Taigi, ko reikia ir ką daryti, kad išvalytumėte druskos dėmes nuo grindų:

  • Šilto vandens (iki 30 laipsnių).

Vanduo turi būti ne karštas, o šiltas. Tam, kad nesusidarytų nuodingi garai ir lengviau tirpdintų druskos dėmes.

  • Koncentruoto rūgštinio sanitarinio valiklio.

Koncentratą skieskite pagal valiklio etiketėje pateiktą instrukciją. Paruoštu tirpalu išplaukite grindis ir perplaukite švariu vandeniu. Grindis nusausinkite švaria grindų šluoste arba leiskite natūraliai išdžiūti.

Taip pat, kaip alternatyvą, galite panaudoti actą. Į 4L šilto vandens įpilkite 4 ar 5 valgomuosius šaukštus baltojo acto. Nors man actas nepatinka, bet šiuo atveju jis yra saugiausias naudoti namų sąlygomis ne valymo profesionalui. Išplovus grindis acto tirpalu, taipogi reikia perplauti švariu vandeniu ir švaria šluoste. Norėdami, kad grindys greičiau išdžiūtų, ir greičiau pamatytumėte rezultatą, grindis nusausinkite švaria, sausa grindų šluoste.

  • Švarios grindų šluostės-2 vnt.

Grindų šluostės turi būti švarios. Plovimui naudojama šluostė turi būti gerai išskalautą, kad joje nebūtų užsilikusių valymo priemonių likučių iš praėjusių valymų. Prieš grindų perplovimą švariu vandeniu šluostę taip pat gerai išskalaukite. Grindų sausinimui būtų gerai, kad naudotumėte naują, sausą mikropluošto grindų šluostę.

  • Silpnai šarminio koncentruoto grindų valiklio.

Silpnai šarminis grindų valiklis reikalingas bus dviem atvejais:

  • Jei išvalius druskos dėmes rūgštiniu valikliu, grindims reikia suteikti blizgesio. Išdžiuvus perplautoms grindims apžiūrėkite ar nebesimato druskos dėmių ir tik tada galite papildomai perplauti grindis su šarminio valiklio tirpalu.
  • Jei  be druskos yra kito įsisenėjusio purvo. Tokiu atveju į vos šiltą vandenį įpilkite koncentruoto rūgštinio valiklio ir koncentruoto šarminio valiklio. Į vos šiltą švarų vandenį koncentratus pilkite pagal valiklių etiketėje nurodytas instrukcijas. Išplaukite drėgnai grindis ir leiskite tirpalui veikti apie 5 min. (jei naudosite actą tuomet 10-15 min.) Po to grindis gerai perplaukite švariu vandeniu. Ir jei reikia nusausinkite arba leiskite natūraliai išdžiūti. Vanduo negali būti karštas, nes susimaišius rūgštims su šarmu aukštoje temperatūroje išsiskiria garai kurie sukelia galvos svaigimus.

Jei patys norite pašalinti druskos dėmes iš kiliminės dangos, tuomet ją išsiurbkite ir dėmes pavalykite balto acto tirpalu. Praplaukite švariu vandeniu ir nusausinkite mikroplošto ar popierine šluoste.


Apibendrinimas.

Šiuos metodus galite naudoti valant bet kurio tipo grindis, išskyrus marmurą. Visada pradėkite valyti naudodami silpnesnį tirpalą, nes valymo eigoje prireikus galėsite papildomai įpilti koncentrato. Visuomet po pagrindinio plovimo praplaukite grindis  švariu vandeniu, taip surenkate purvo likučius nuo grindų. Dėl valymui naudojamų priemonių tinkamumo visuomet pasitarkite su konsultantais. Ir visuomet savo pačių saugumui mūvėkite gumines pirštines.

 

 

16248497122_7c40cb311a
Druskos dėmes galima išvalyti greitai ir lengvai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.