Kategorijos

Kaip internete apsipirkti pigiai ir saugiai?

Kinai vieną po kitos pristato internetines apsipirkimo platformas, kurios atrodo vis pigesnės ir pigesnės. Ilgus metus buvome įpratę, kad norėdami pigiau įsigyti kiniškų prekių, apsiperkame Aliexpress platformoje. Tačiau pastaruoju metu tokios ir panašios apsipirkimo platformos ėmė dygti lyg grybai po lietaus. Dar visai nesenai pratinomės prie Wish platformos ir štai dabar į rinką su didžiule galia žengė Temu. Net Aliexpress įkūrėjas pripažino, kad Temu šiai dienai nurungia jo platformą. Tačiau ar Temu ir kitos platformos yra saugios?

Apsiperkant tokiose platformose, ypač, valdomose komunistinės Kinijos kompanijų, siūlytume imtis papildomų atsargumo priemonių. Ypač, kas liečia apmokėjimo būdus. Jei pirmą kartą norite išbandyti platformą ir nesate tikri dėl jos patikimumo, geriausia nevesti savo kreditinės kortelės duomenų, o rinktis PayPal apmokėjimo būdą. Tokiu atveju Jūsų mokėjimas bus saugus ir tiesiogiai nesusisietas su visomis asmeninėje kortelėje turimomis santaupomis. Taip pat galite rinktis ir Apple Pay mokėjimo būdą. Kita garsi Kinijos kompanija – Shein, 2018 metais patyrė duomenų nutekėjimą, kuomet buvo nutekinta dešimčių milijonų vartotojų asmens ir banko duomenys.

Kas liečia duomenų saugą, ją pasirūpinkite, kai siunčiatės parduotuvės mobiliają aplikaciją. Įsidiegus programėlęs ir pirmą kartą ją paleidus, įsitikinkite, ar visi programėlės prašomi leidimai yra logiški prekybinei programėlei. Pavyzdžiui – ar tokiai programėlei tikrai reikia leidimo pasiekti jūsų nuotraukas arba telefono kontaktus. Jei turite kokių nors abejonių, šių leidimų programėlei galite ir nesuteikti. Būtent dėl šių duomenų perteklinio kaupimo ir galimo vartotojų sekimo JAV buvo užblokuota dukterinė Temu kompanija.

Jei jums reikia įsigyti tiesiog papuošalų, tokių kaip vyriškos apyrankės, o ne elektronikos prekių, apsvarstykite – galbūt tai labiau apsimoka daryti ne užsienio, o lietuvos elektroninėse parduotuvėse. Nes siuntos iš Kinijos kartais keliauja ir daugiau nei mėnesį laiko, o Lietuvoje išvysčius paštomatų tinklą šios iš lietuviškų elektroninių parduotuvių atkeliauja per porą dienų. Perkant iš Lietuviškos el.parduotuvės visada galite pasitikrinti įmonės rekvizitus internete ir įsitikinti, kad parduotuvė tikrai yra patikima ir vykdanti savo įsipareigojimus.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *