Kaip išsirinkti dujinį katilą?

Dujiniai katilai yra vieni populiariausių, namo aprūpinimo šiluma, būdų. Tam yra kelios priežastys, viena kurių yra pigi šilumos kaina, o kita – naudojimo paprastumas. Iš visų rinkoje siūlomų sprendimų, dujiniai katilai reikalauja mažiausiai priežiūros, o jų įvairovė, leidžia parinkti tinkamą sprendimą bet kuriame name. Tačiau, norint, kad išrinktas įrenginys tarnautų ilgai ir kokybiškai atliktų savo darbą, reikia atkreipti dėmesį į jų pagrindines charakteristikas.

Šie įrenginiai naudoja dujas tam kad išgautų energiją, reikalingą vandens šildymui. Termostato pagalba yra nustatoma norima temperatūrą, kuriai nukritus žemiau tam tikro lygio, yra paduodamos dujos, kurios degdamos šildo vandenį. Dujų katilai yra skirstomi į kelias rūšis pagal tai, kur yra montuojami. Kompaktiškesni, turintys mažesnį galingumą dažniausiai kabinami ant sienos, o galingesni modeliai yra pastatomi ant grindų įrengtų platformų. Taip pat katilai gali skirtis pagal dujų uždegimo būdą.

Čia taip pat yra išskiriamos dvi pagrindinės kategorijos: elektroniniai – visiškai automatiški, leidžiantys taupyti dujas ir su pjezo uždegimu, kuriuos reikia įjungti, paspaudus mygtuką. Dar vienas skirtumas tarp katilų veikimo yra trauka, arba tai, kaip yra pašalinami degimo produktai.. Pagal šį parametrą jie yra skirstomi į natūralios ir priverstinės traukos. Pirmiesiems reikalingos specialios patalpos su įrengtais dūmtraukiais, antrieji turi įmontuotus ventiliatorius ir degimo produktai yra pašalinami į lauką per sienoje įrengtą išmetimo angą.

Žinoma esminėmis techninėmis charakteristikomis, renkantis dujinį katilą turėtų būti ir jo galingumas, bei patalpos, kurioje jis bus įrengtas dydis. Šiuos parametrus geriausia yra patikėti specialistams, kurie galės atlikti tikslius apskaičiavimus ir parinks tinkamiausią variantą. Norint sužinoti daugiau apie šiuos įrenginius, verta paspausti ant šios nuorodos https://namams24.lt/43-dujiniai-katilai ir susipažinti su populiariausiais sprendimais rinkoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.