Kategorijos

Kaip išsirinkti kokybišką šildymo katilą?

Šiuo metu rinkoje esantys centrinio šildymo katilai labai efektyviai užtikrina šiluminį komfortą tiek individualiuose namuose, tiek mažesnėse paslaugų ar pramonės įmonėse. Šie šildymo įrenginiai skiriasi daugeliu atžvilgių (galios diapazonu, tam tikros rūšies kuro degimu, funkcijomis ir įranga). Centrinio šildymo katilai papildomai klasifikuojami taip vadinami “klases”. Informacija apie konkretaus centrinio šildymo katilo klasę rodo jo degimo efektyvumą ir kenksmingų junginių išmetimą į aplinką. Tai savo ruožtu reiškia šildymo įrenginio šiluminį efektyvumą. Kuo aukštesnė klasė, tuo didesnis įrenginio efektyvumas. Norint pasirinkti tinkamą centrinio šildymo katilą, verta žinoti svarbius faktus apie šiuos įrenginius.

Pastato šilumos poreikis

Renkantis centrinio šildymo katilą, jo galia turi būti tinkamai suderinta su konkretaus pastato šilumos poreikiu. Norint nustatyti tinkamą ir optimalią tam tikro pastato galią, naudojamas statybos projektas. Tačiau jei centrinio šildymo krosnį ketinama įrengti pastate, kuriame tokių planų nėra, būtina atlikti atitinkamus skaičiavimus. Katilo galia turi atitikti duomenis, įtrauktus į projektą arba specialistų atliktų skaičiavimų rezultatus. Turėtumėte pasirinkti šildymo įrenginius, kurių galia geriausiai atitinka pastato šilumos poreikį. Energiją taupantiems namams optimalioms sąlygoms užtikrinti pakanka vos kelių kW galios. Namams su mažiau izoliacija arba tiems, kurie pastatyti prieš daugelį metų, reikės daugiau galios. Atminkite, kad prieš perkant itin svarbu pasikonsultuoti su specialistais, kurie parinks konkrečiam pastatui tinkamą centrinio šildymo katilą.

Eksploatacijos išlaidos?

Centrinio šildymo katilo kaina ir vėlesnės jo eksploatacijos išlaidos yra svarbus momentas apsisprendžiant įsigyti tokio tipo įrenginį. Puikias sąlygas degimui ir šilumos energijos tiekimui, įskaitant krosnį ir temperatūros reguliavimą, sudaro modernūs granuliniai šildymo katilai. Prieš įsigyjant katilą, verta pasidomėti šio kuro kainomis iš vietinių tiekėjų. Verta paminėti, kad pasirinkus automatinius katilus su valdikliu, eksploatacijos kaštai bus optimizuoti. Be to, tokio tipo katilai yra labai patogūs naudoti, nes didžiąją dalį su krosnies darbu susijusių veiklų atlieka katilo valdiklis, o vartotojui tereikia reguliariai papildyti kuro baką ir išvalyti pelenus iš katilo.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *