Kaip išsirinkti kokybiškas žiemines padangas?

ziemines padangosDauguma vairuotojų puikiai žino, kad kokybiškos žieminės padangos, suteikia daugiau stabilumo vairuojant sudėtingomis oro sąlygomis, kuomet kelio danga būna apsnigta ir slidi. Tačiau reikia turėti omenyje, kad jų eksploatavimo laikas ir degalų suvartojimas skiriasi nuo kitų tipų padangų. Žinoma tai priklauso ir nuo vairuotojo vairavimo įgūdžių ir patirties.

Pradedantieji vairuotojai žiemą patiria daug streso, nes bijo nesuvaldyti automobilio posūkiuose ar tinkamai nesustabdyti jo, vairuojant apledijusia kelio danga. Dėl to, daugelis specialistų, neturintiems vairavimo patirties, rekomenduoja žiemą rinktis padangas su dygliais. Būtent dygliuotos padangos yra pačios saugiausios, jei tenka vairuoti sudėtingomis eismo sąlygomis. Šios padangos ant protektoriaus turi metalinius „dygliukus“, dėl kurių ženkliai pagerėja padangos sukibimas su slidžia kelio danga. Tačiau jos yra triukšmingesnės ir sunaudoja didesnes kuro sąnaudas. Todėl renkantis žiemines padangas verta šiek tiek investuoti į kokybę.

Vienas iš būdų sutaupyti – rinktis naudotas žiemines padangas. Tačiau nesvarbu kokio patikimo gamintojo jos būtų, šios padangos tarnaus trumpiau, nei pigesnės ar žemesnės klasės žieminės padangos.

Renkantis naudotas padangas, svarbu tinkamai pasimatuoti protektoriaus gylį. Tam, kad sužinoti, koks yra naudotų žieminių padangų protektoriaus gylis, reikia paieškoti indikatoriaus ant padangos bei patikrinti gylį specialiu matuokliu. Pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus jis turi būti ne mažesnis, kaip 3 mm. Tuo tarpu naujų žieminių padangų protektoriaus gylis yra apie 8-10 mm. Naujų padangų eksploatavimo laikas yra iki 10 metų, priklausomai nuo jūsų vairavimo stiliaus, priežiūros, kelio dangos ir kitų veiksnių.

Perkant naudotas žiemines padangas internetu, rekomenduotina įvertinti jų pardavėjus ir tiekėjus, kitu atveju neturėsite jokių garantijų, dėl padangų kokybės. O įsigyjant naujas žiemines padangas, galite pasinaudoti įvairiais pasiūlymais ir nuolaidomis, ir taip išsirinkti sau tinkamiausią variantą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.