Kaip išsirinkti lazerinį nivelyrą

Lazerinis nivelyrasŠias laikais reta statybos organizacija ar privatus statybininkas nesinaudoja įvairiais matavimo prietaisais. Vienas iš labiausiai paplitusių prietaisų, skirtų matavimas yra lazerinis nivelyras. Prieš gerus pora dešimtmečių, rinkoje tebuvo keletas gamintojų su keletu lazerinių nivelyrų modelių, todėl išsirinkti tikrai nebuvo sunku. Šiuo metu lazerinių nivelyrų pasirinkimas yra be galo platus ir išsirinkti tinkamą prietaisą kartais būna didelis galvos skausmas. Pabandysime sumažinti šį skausmą. Taigi keletas parametrų, pagal kuriuos turėtumėte rinktis.

Lazerinis nivelyras tai prietaisas su aplink besisukančiu lazerio spinduliu, kuris apibrėžia plokštumą. Nereikia šio prietaiso painioti su lazeriniu gulsčiuku.

Lazerinis nivelyras visų pirma skirtas lauko darbams. Vidaus darbus bus patogiau atliki su lazeriniu gulsčiuku. Bet dalį lazerinių nivelyrų galima naudoti ir viduje. Vėliau aptarsime ir ši aspektą.

Susigulsčiavimas. Visi šiuolaikiniai nivelyrai turi automatinį susigulsčiavimą. Susigulsčiavimo mechanizmai gali būti kelių tipų, bet jums kaip vartotojui tai neturi didesnės reikšmės.

Veikimo nuotolis. Visų lazerinių nivelyrų veikimo nuotolis, kaip taisyklė, yra pakankamai didelis, ir dažniausiai siekia virš 100 metrų. Šis atstumas tikrai patenkins didžiosios dalies darbų reikalavimus. Išskirtiniais atvejais, jei jūsų darbų pobūdis reikalauja labai didelio lazerinio nivelyro veikimo nuotolio, verta atidžiau pasidomėti šiuo parametru. Tikrai be problemų surasite prietaisą, kurio darbinė zona bus virš vieno kilometro. Atkreipkite dėmesį; kai kurie gamintojai rašo veikimo spindulį, kiti diametrą. Lazerinis nivelyras lauke veikia tik su lazerio spindulio imtuvu ir jo veikimo nuotolis skaičiuojamas su juo. Todėl pirkdami būkite atidūs, pasižiūrėkite ar komplekte yra imtuvas. Priešingu atveju imtuvą reiks pirkti atskirai, o jo kaina ne tokia ir maža.

Tikslumas. Lazerinių nivelyrų tikslumas dažniausiai būna 1,5-0,5mm/10m. Standartinio 1mm/10m tikslumo daugeliui lauke atliekamų darbų pilnai pakanka. Specifiniams darbams galima pasiieškoti tikslesnio prietaiso.

Plokštumos. Lazeriniai nivelyrai gali veikti tik horizontalioje plokštumoje arba horizontalioje ir vertikalioje. Lauke pagrindinė plokštuma yra horizontali ir tik nedaugeliui darbų, tokiems kaip fasadų montavimas, naudojama vertikali plokštuma. Tokiems darbams, kaip kolonų statymas, kuriems reikalingas vertikalumas, rekomenduojama naudoti teodolitą.

Nuolydžiai. Jei jūsų atliekamų darbų pobūdis reikalauja nuolydžių, reiktų rinktis nivelyrą, kuris juos turi. Tai gerokai pagreitins jūsų darbą. Nuolydžiai gali būti neautomatiniai, pusiau automatiniai ir visiškai automatiniai. Patogiausia bus dirbti su pilnai automatiniais nuolydžiais, tereiks tik įvesti nuolydžio reikšmę. Bet lazerinis nivelyras su automatiniais nuolydžiais ir kainuoja daugiausiai.

Lazerio spalva. Lazerio spalvą lemia diodo bangos ilgis. Lazeriniai nivelyrai būna nematomo spindulio, raudonos arba žalios spalvos. Dirbant lauke lazerio spalva didelės reikšmės neturi, nes, bet  kokiu atveju, naudositės imtuvu. Tačiau tokiais atvejais, kai reikalingas vizualus matomumas, rekomenduojama rinktis kuo ryškesnį lazerio spindulį. Žalias spindulys yra apie keturis kartus geriau matomas nei raudonas. Todėl montuojant fasadus ar dirbant lauke, vertėtų pagalvoti apie žalio spindulio lazerinį nivelyrą.

Komplektacija. Standartinėje komplektacijoje dažniausiai būna lazerinis nivelyras, lazerio spindulio imtuvas su laikikliu, gali būti pakraunamos baterijos su pakrovėju arba paprastos baterijos. Vidaus darbams nepamaišys filtruojantys lazerio spindulio akiniai ir sieninis tvirtinimas. Stovą ir liniuotę tikriausiai teks pirkti atskirai.

Vidaus darbai. Vidaus darbus patogiau atlikti su lazeriniu gulsčiuku. Bet tiems, kas nenori pirkti antro prietaiso, siūloma daug lazerinių nivelyrų variantų su kuriais gana patogiai galima dirbti ir viduje. Tokiu atveju reiktų ieškoti lazerinio nivelyro su horizontalia ir vertikalia plokštumomis, taip pat, kad turėtų statmeną spindulį besisukančiai plokštumai. Didelis privalumas darbui viduje ryškus lazerio spindulys, geriausia, kad jis būtų žalias. Reiktų atkreipti dėmesį į lazerinio nivelyro komplektaciją: integruotas arba atskiras tvirtinimas prie sienos darbus tikrai palengvins.

Aptarnavimas. Pirkdami lazerinį nivelyrą, įsitikinkite, kad bus serviso centras, kuriame galėsite atlikti šio prietaiso priežiūrą. Ši sąlyga yra būtina, jei norite, kad jūsų prietaisas visada rodytų teisingai, o po pirmo kritimo ant žemės nereiktų jo išmesti ir vėl skaityti šį straipsnį, kaip išsirinkti lazerinį nivelyrą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.