Kaip išsirinkti mikroautobusą

Automobilių gatvėse daugėja. Dauguma jų yra hečbekai, sedanai ar universalai, turintys penkias sėdimąsias vietas. Patogu nuosava transporto priemone vykti ten, kur reikia, tačiau ne visada pakanka standartinio automobilio dydžio. Kai planuojama didesnio žmonių būrio kelionė arba kokių nors daiktų gabenimas, pagalbos ranką ištiesia mikroautobusų nuoma. Reikėtų trumpai aptarti keletą su šia sritimi susijusių aspektų, kad jie vėliau netaptų galvos skausmu.
Pradėkime nuo nuomojamų mikroautobusų, naudojamų krovininių vežimo tikslais. Koks nors šeštosios kartos „Golf‘as“ su 350 litrų bagažine tikrai neatstos to, ką gali pasiūlyti, pavyzdžiui, „Mercedes-Benz Sprinter“. O apskritai, prieš nuomojantis pravartu pasidomėti, kuris mikroautobusas talpesnis, o kurio galbūt nepakaks. Beje, dydis svarbus ir tuomet, kai mikroautobusų nuoma reikalinga žmonių vežimui. Logiška – esant dešimčiai žmonių devynviečio nepakaks. Taigi, talpa ir sėdimų vietų skaičius – vienas pamatinių kriterijų. Gera žinia – dauguma nuomos kompanijų siūlo ne vieną, o kelis skirtingus modelius, tad paieškos neturėtų užtrukti.
Kitas klausimas – ar mikroautobusai nuomojami kartu su vairuotoju, ar be jo. Jei suplanuosite kelionę ir tikėsitės, kad jus kažkas veš, tačiau neapdairiai būsite pasirinkę nuomą be vairuotojo, kelionės planai privalės bent iš dalies keistis. Tai tik paliudija, kaip svarbu viską išsiaiškinti iš anksto. O jei vykstama į užsienį, vairuotojas tikrai pravers. Ne vien dėl svetimų gatvių, bet ir dėl kalbos mokėjimo. Mikroautobusų nuomos kompanijos paprastai stengiasi akcentuoti vairuotojų sugebėjimus, pamini jų patirtį bei paslaugumą. Pastarosios savybės itin svarbios, jei vežami vaikai. Būtina užtikrinti jų saugumą, bet reikšmę teikti derėtų ir kitam aspektui – jei vairuotojas bus niūrus, piktas, gąsdinančiai rėkiantis, nuotaika gali būti sugadinta; kita vertus, jei jis bijos bent žodeliu sudrausminti mažuosius keleivius, tikėtina didelė netvarka. Tad išties svarbu atrasti aukso viduriuką – vairuotoją, visapusiškai išmanantį savo darbą.
Nuomojami mikroautobusai skiriasi ne tik dydžiu ar už vairo sėdinčiais žmonėmis, bet ir komforto įranga. Jei mokytojai su mokiniais važiuoja į ekskursiją (į kitą miestą), tikriausiai neprireiks pačių įmantriausių papildomos įrangos atributų. Tačiau jei mikroautobusas reikalingas nuvykti į kitą šalį ar apskritai ilgesniam laikui, verta pasidomėti, kas tiksliai yra komplektacijoje. Turbūt esant bet kokiam tikslui šiltuoju metų laiku gelbėja kondicionierius. Na, o tokie privalumai kaip TV tikrai nėra pirmo būtinumo poreikis. Bet vėlgi… Kartais nepakanka bazinio lygio – jei pasiimsite tuzinus kompaktinių diskų ir paaiškės, kad radija be CD, teks nusivilti. Ir vietoje savo mėgstamų grupių ritmo ieškoti radijo bangų.
Būtina pasakyti, kad mikroautobusų nuoma kartais būna suskirstyta į atskiras kategorijas. Pavyzdžiui, vienoks transportas nuomojamas bernvakariui, o kitoks jau minėtoms vaikų ekskursijoms. Galiausiai belieka tik patarti prieš nuomojantis nepalikti neišsiaiškintų klausimų ir sudėti visus taškus ant i.

One Comment on “Kaip išsirinkti mikroautobusą”

  1. Kelionės į užsienį metu, mūsų kompanijai teko nuomotis mikroautobusą. Džiaugiamės, kad šitoj vietoj netaupėme ir papildomai pasamdėme vairuotoją su kuriuo labai susibičiuliavome. Vairuotojas buvo labai patyręs, labai gerai gaudėsi užsienio keliuose. Mikroautobusas buvo beveik naujas – gal tik kelių metų senumo. Jis buvo labai talpus ir patogus. Kelionės metu patyrėme daug puikių įspūdžių, visiems rekomenduoju važiuoti su savo kompanija mikroautobusu! 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.