Kaip išsirinkti naminį gyvūnėlį?

Dažniausiai naminių gyvūnėlių klausimą pirmieji šeimoje užduoda mažyliai. Jei ir Jūsų šeimoje taip nutiko – reikėtų atsižvelgti į šeimos galimybes bei norus. Jei pagrindinis naminio gyvūnėlio norėtojas yra ikimokyklinio amžiaus ar pradinukas – verta pagalvoti apie graužiką.

Graužikai puikiai tinka tiems, kurie neturi didelių erdvių, galimybių užsiimti su gyvūnu kelias valandas per dieną, todėl nedideli žiurkėnai puikiai tinka mažyliams, kurie dar nesugeba pilnai pasirūpinti net ir savimi.

Žiurkėnų ar Jūrų kiaulyčių priežiūra gana lengvai, todėl ne tik tinka vaikams, bet ir neapsunkina tėvelių. Išlaidos šiems gyvūnėliams taip pat nėra didelės, du Džiungarijos žiurkėnai atsieina nuo kelių iki keliolikos litų per mėnesį. Tiesa, pirmą kartą įsigyjant gyvūnėlius teks pirkti daugiau daiktų: narvą, bėgiojimo ratuką ir kitus priedus, kurie kainuoja nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų litų.

Populiariausieji – katės ir šunys – tinka daugiau laiko ir erdvės turintiems žmonėms. Renkantis šunį taip pat reiktų atkreipti dėmesį į veislės charakterį. Auginantys vaikus turi būti atsargūs, nes dalis šunų nemėgsta vaikų. Taip pat, nereikėtų pirkti itin daug laiko lankstymams prašančių šunų tiems žmonėms, kurie neturi laiko ar galimybių ilgai išbūti gamtoje, negali kartu bėgti didelių atstumų.

Renkantis kates taip pat vertėtų pasidomėti jų veislėmis, pasidomėti, kokia jų priežiūra. Be to, vertėtų nuspręsti ar planuojate lankytis parodose, ar veisite, ar tiesiog augintinį įsigysite dėl savęs.

Prie populiarių naminių gyvūnėlių galima priskirti ir paukščius, ypač papūgėles, kanarėles. Paukščiai yra gana triukšmingi, taip pat, reikia skirti erdvės paskraidyti. Be to, būtina saugoti nuo kitų namuose esančių augintinių, ypač instinktuose paukščių medžioklę mėgstančių kačių.

Renkantis egzotinius gyvūnus, kurių priežiūra labai sudėtinga reikia gerai įvertinti savo galimybes, tiek finansines, tiek laiko ir jėgų. Be to, reikia nepamiršti, kad daugeliui egzotinių gyvūnų reikia specialių patalpų, temperatūros, narvų ir kitų priedų, kuriuos Lietuvoje gali būti sunku įsigyti.

Jei neturite didelės erdvės ir gausybės laiko bei pinigų – įsigykite graužiką, jei norite nustebinti draugus ir galite sau tai leisti – pagalvokite apie egzotinį gyvūną.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.