Kaip išsirinkti nugaros įtvarą?

Įtvarai nugarai, kaip ir bet kurie kiti įtvarai, gali būti skirti sportui, gydymui arba profilaktikai. Be to, šio tipo įtvarai gali būti dviejų rūšių – tai juosmens arba nugaros įtvarai. Kiekvienas iš jų atlieka skirtingą funkciją ir skirti skirtingoms problemoms šalinti, pavyzdžiui, laikysenai koreguoti ar skausmui, uždegimo simptomams mažinti.

Iš esmės tai yra specialūs ortopediniai gaminiai, kurie efektyviai paskirsto nugarai tenkantį krūvį arba prilaiko nugaros raumenis. Taigi, atitinkamai kokia problema kamuoja – juosmens, nugaros ar pečių juostos, pagal tai ir parenkamas įtvaras nugarai. Tačiau dėl paties parinkimo kiekvienu atveju geriausia pasitarti su gydytoju specialistu.

Nedidelėms traumoms ar tam tikro laipsnio nugaros skausmui mažinti gali būti naudojamas universalus įtvaras, kuris stabilizuoja juosmeninę dalį. Toks įtvaras puikiai tinka aktyvaus judėjimo ar sporto metu.

Šiuo metu labai nemažą dalį jaunimo ir vaikų kamuoja iškrypusios nugaros problemos, kurios atsiranda dėl netaisyklingos laikysenos, neteisingo kuprinės ar rankinės nešiojimo. Šiuo atveju laikysenos problema sprendžiama specialių įtvarų – nugaros koreguoklių pagalba. Šie įtvarai skirti ne tik laikysenai koreguoti, tačiau ir esant dorsalgijai, kaip profilaktika nuo kūprinimosi. Be to, jie skiriami ir po tam tikrų traumų – raktikaulio lūžių bei pažeidimų ir kitų.

Stuburo raiščių ir slankstelių stabilizavimui, esant kremzlinių audinių, kaulų pažeidimams, paprastai skiriami juosmens įtvarai, turintys nuimamas atramas bei prilaikančias šineles. Tokio tipo įtvarai turi reguliuojamas, stipriai fiksuojančias užsegimo juostas. Jie skiriami siekiant pagreitinti gijimo procesus, po operacijų, reabilitacijos metu ir dėvimi sportuojant.

Visi šie gaminiai gaminami iš tampraus, orui laidaus audinio, gali būti lankstūs ar pusiau lankstūs. Naudojant juos yra užtikrinamas drėgmės reguliavimas, o specialios gamybos technologijos užtikrina efektyvų terapinį jų poveikį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.