Kategorijos

Kaip išsirinkti tinkamas ir ilgaamžes baterijas?

Nors baterijos atrodo kaip dalykas, kurį galima įsigyti per daug nesigilinant į jų sudėtį artimiausiame prekybos centre, iš tiesų, atsakingai pasirinkus elementus savo prietaisui, jūs galite gerokai sutaupyti. Šiame straipsnyje pakalbėsime apie pagrindinius elementų skirtumus ir į ką reikėtų atkreiptį dėmesį juos perkant.

Pirmiausia, renkantis baterijas, reikėtų pasidomėti kokio dydžio baterijų prietaisas reikalauja. Bene dažniausiai tai būna AA arba AAA tipo baterijos. Toliau jau reikėtų atsižvelgti į perkamų baterijų sudėtį ir į prietaisą, kuriam baterijos perkamos.

Cinko-anglies baterijos, įprastai žymimos R6 ženklu, pasižymi mažesne kaina nei kitos baterijų rūšys. Tačiau taip pat jos pasižymi ir mažesne talpa bet trumpesniu, maždaug 3-5 metų galiojimo terminu. Tokias baterijas galima naudoti mažai energijos reikalaujančiuose prietaisuose – televizoriaus pultepliuose, laikrodžiuose ir panašiai.

Bene populiariausios yra šarminės baterijos, žymimos ženklu LR6. Šie elementai yra kiek brangesni už cinko-anglies, tačiau jų talpa ir tarnavimo laikas yra gerokai didesni. Tokias baterijas galima drąsiai naudoti aukštesnės įtampos reikalaujančiuose prietaisuose.

Pats naujausias baterijų tipas yra ličio baterijos, žymimos FR6 ženklu. Jų kaina įprastai yra aukščiausia, tačiau pagrindinė šių elemnetų savybė yra ta, kad jos gali puikiai veikti žymiai platesniame temperatūrų diapozone. Tai reiškia, kad prietaisas „užsikurs“ tiek esant aukštai, tiek ir minusinei oro temperatūrai. Jų galiojimo laikas taip pat yra gana įspūdingas – nuo 10 iki 15 metų.

Na, o jei baterijos jums reikalingos itin dažnai, visada galite įsigyti įkraunamus elementus. Jie, žinoma, yra brangesni nei paprasti, o taip pat papildomai kainuoja ir įkrovimo prietaisas, tačiau vienkartinė investicija ilgalaikėje perspektyvoje tikrai išeis į naudą.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *