Kategorijos

Kaip išsirinkti tvorą?

Kiekvienam, apsigyvenusiam nuosavame name, įsigijus sodą ar sodybą iškylą klausimas, kaip tinkamai aptverti savo teritoriją, kokią tvorą pasirinkti? Rinkoje apstu pačių įvairiausių aptvėrimų sprendimų, siūlomos pačios įvairiausios tvoros, priklausomai nuo Jūsų poreikių ir finansinių galimybių, tad pirmiausia reikėtų sau aiškiai atsakyti į du esminius klausimus: dėl kokios priežasties montuojama tvora ir kiek tam galiu skirti lėšų?

Tvoros, kurios saugo. Jeigu pagrindinis tikslas yra saugumas ir privatumas, tai reiktų rinktis nepermatomas, tvirtas ir masyviais tvoras. Tai gali būti sumūrytos betono tvoros, medinių lentų ar metaliniai aptvėrimai. Tai dažniausiai nebus labai patrauklūs savo išvaizda sprendimai ir nerasite labai daug skirtingų variantų, bet puikiai tarnaus pagal pagrindinę savo paskirtį. Vienas iš originalesnių būdų patikimai aptveri savo teritoriją, bet ir tuo pačių pasiekti išskirtinę išvaizdą – gabionai. Iš gabionų krepšių sukonstruota tvora gali sumontuojama užpildui panaudojant pačias įvairiausias medžiagas, tad tokia tvora gali tapti tikru meno kūriniu.

Tvoros, kuriuos puošia. Kitas reikalas, jeigu Jūsų pagrindinis tikslas ne saugumo užtikrinimas, bet  norite tiesiog pažymėti teritorijos ribas arba tvorą naudojate kaip dekoravimo priemonę, čia pasirinkimas ir galimybės kūrybai daug didesnės. Galite naudoti medieną, akmenis, pintą ar regztą tinklą, tarpusavyje derinti skirtingas medžiagas ir elementus. Tvoros spalvas, formas ir medžiagas derinkite prie namo išorės ir aplinkos. Gerai pagalvoję, nes patys nustebsite, kokius kūrybingus sprendimus galite išgauti.

Montavimas ir kokybė. Skirtingi sprendimai reikalauja skirtingų montavimo įgūdžių, kad atitinkamai lemia ir tvoros kainą. Nesudėtingus statinius paieškoję informacijos internete ar pasiklausę pažįstamų patarimų galite įsirengti ir patys (pvz. čia galite rasti video kaip montuoti tvoros tinklą: http://www.youtube.com/watch?v=BAIMAiUS5Tg), na o jeigu siekiate aukšto lygio saugumo ir norite, kad tvora Jums tarnautų ilgą laiką, kvieskitės profesionalų.

Taigi, tvorą rinkitės neskubėdami, apgalvokite, kad Jums aktualiausia ir peržiūrėkite rinkoje esamus pasiūlymus. Žinoma, nesistenkite sutaupyti kokybės sąskaita, pasirinkus nekokybišką sprendimą greičiausiai po kelių metų bus reikalingas tvoros remontas arba jos keitimas, o tai papildomos išlaidos.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *