Kategorijos

Kaip išvalyti orkaitę be chemijos

Artėjant pavasariui daugelis pradedame atidžiau žiūrėti į savo namų švarą. Nors ir tvarka rūpinamės dažnai, bet kai kuriais priskretusiais purvais, riebalais ar kiti nešvarumais užsiimame tik kai tam turime pakankamai laiko. Ne vieną vargina nešvari orkaitė. Pridegusius nešvarumus nuvalyti itin sunku, bet vietoje, kur gaminame maistą, naudoti stiprių chemijos priemonių nesinori. Šiuos orkaitės nešvarumus galite išvalyti ir nennaudodami jokių cheminių valiklių ir turėti blizgančią orkaitę pasitelkus paprasčiausius metodus, kurie nereikalauja daug resursų ar energijos švaistymo šveitimui.

Acto tirpalas

Sumaišę paprasčiausią tirpalą iš vandens ir acto patalpinkite jį į indą ir katinkite orkaitėje. Šio tirpalo garai atitirpins nešvarumus ir juos suminkštins. Po to išvalykite orkaitę minkšta šluoste taip pašalindami nešvarumus.

Naminė pasta

Galite namuose patys pasigaminti pastą, kuri padės išvalyti nešvarumus. Jums reikės sumaišyti pusę puodelio sodos su trimis šaukštais vandens. Išimkikte iš orkaitės visas papildomas dalis (groteles ir skardas). Apsimaukite apsaugines pirštines, kad gautas mišinys nepatektų ant odos. Gavę tirštą konsistenciją ištepkite orkaitės vidų ir palikite dvylikai valandų, kad pasta suveiktų. Po šio laiko nuvalykite pastos likučius ir nešvarumus šlapia šluoste. Tai padarę išpurkškite orkaitės vidų actu, kad šis sureaguotų su likusiais sodos likučiais. Tuomet vėl viską išvalykite drėgna šluoste.

Citrinos sulčių tirpalas

Į indą, kurį galima kaitinti orkaitėje, įpilkite vandens, įspauskite į jį šviežias citrinos sultis. Likusią citriną taip pat įdėkite į dubenį su vandeniu ir viską pašaukite į orkaitę. Įjunkite kaitinimą ir paprasčiausiai laukite kol šildomas tirpalas atliks savo darbą ir paveiks riebalus ir kitus nešvarumus. Po to palikitę indą orkaitėje kol ši atvės ir galėsite saugiai nuvalyti nešvarumus drėgna šluoste. Citrinos ir vandens tirpalas suteiks Jūsų orkaitei ne tik švarą, bet ir malonų kvapą.

Druska

Jau išvalius orkaitę būtų gaila ją vėl subjauroti nešvarumais, bet visiems pasitaiko, kad gaminant maistą kartais išsilieja riebalai. Jei taip nutiko ir Jums, nėra ko jaudintis! Ant neseniai išsiliejusios riebalų balos užpilkite paprasčiausios druskos. Jei pastebėjote, kad riebalai išsiliejo dar maisto gamybos proceso metu, druską berkite iš karto. Baigus gaminti ir viskam atvėsus, įmaišykite į prieš tai pabertą druską sodos, pašveiskite ir viską nuvalykite drėgna šluoste. Jei baiminatės, dėl nemalonaus kvapo po tokio valymo, prieš pilant druską sumaišykite ją su cinamono milteliais.

Daugiau skaitykite epbaze.lt.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *