Kategorijos

Kaip išvengti karščių vasarą?

Per karštas, tvankus oras namuose ne tik sukelia diskomfortą, bet ir kenkia sveikatai. Todėl atėjus vasaros sezonui, kad ir kaip mėgstame lepintis saulės spinduliais, tačiau namuose ar darbe norime gaivaus ir vėsaus oro. Tuomet ieškome įvairiausių būdų, kaip išvengti karščių vasarą ir jaustis komfortiškai. Aptarkime populiariausius sprendimus.

Oro kondicionierius

Tai vienas dažniausiai naudojamų oro vėsinimo būdų. Šiuose prietaisuose įmontuotas šaltnešis (freonas) vėsina orą ir tiekia jį į patalpas. Rinkoje yra įvairių tipų kondicionierių. Dažniausiai naudojami yra ortakiniai, kasetiniai, lubiniai, sieniniai kondicionieriai. Naudingomis savybėmis pasižymi multi split kondicionieriai. Prie šių prietaisų galima prijungti kelis vidaus įrenginius ir tokiu būdu skirtingose patalpose palaikyti skirtingą temperatūrą.

Ventiliatorius

Šie nebrangūs prietaisai taip pat puikiai atvėsina patalpas. Įvairiausi modeliai, nuo stalinių iki galingų pastatomų ventiliatorių naudojami tiek namuose, tiek darbo patalpose. Tiesa, itin didelių patalpų su jais atvėsinti nepavyks. Tačiau naudojimui namuose ar nedidelio ploto erdvėje jie puikiai tinka.

Oro vėsintuvas

Šie prietaisai dažniausiai būna nedideli ir mobilūs (su ratukais) tad itin tinka, kai yra poreikis keisti vėsintuvo buvimo vietą. Oras vėsinamas šalto vandens pagalba, kuris pilamas į prietaise esančią talpą. Vėsintuvai atlieka oro vėsinimo ir drėkinimo funkciją, tad naudingi esant sausoms patalpos. Pagrindinis šių prietaisų trūkumas – reguliari priežiūra ir vandens rezervuaro papildymas.
Šie sprendimai padės efektyviai išvengti perkaitimo net karščiausią vasarą. Kaip papildomas priemones nepamirškite ir prisitaikymo prie karštų oro sąlygų. Šviečiant saulei užtraukite užuolaidas ar žaliuzes. Jei lauke itin tvanku, nerekomenduojama laikyti atidarytų langų, taip patalpa bus dar labiau prikaitinta. Verčiau langus palikite atidarytus kai lyja arba vėsesniu nakties metu.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *