Bijote grąžtų, gręžimo ir apskritai vengiate vizitų pas odontologą? Nemažai daliai lietuvių ši baimė išlikusi dar nuo vaikystės. Nemoderni, garsiai veikianti aparatūra, kenčiamas skausmas sukėlė šiuos nemalonius pojūčius. Šiandien viskas yra kitaip: gydytojai odontologai ar burnos chirurgai naudoja kur kas modernesnę įrangą, kuri veikia tyliau. Taip pat prieš bet kokią sudėtingesnę procedūrą suleidžiama nuskausminamųjų, taigi žmogus nieko nejunta – gali visiškai atsipalaiduoti ir net pasnausti. Tačiau nors šiandien komforto lygis odontologijos kabinėtuose – nepalyginamai didesnis, apie ketvirtį pacientų vis tiek jaučia baimę ir nesiryžta praverti odontologo kabineto durų. Kaip įveikti baimę? Pabandysime pasidalinti keliais patarimais.
Vizito baimę sumažinti gali tinkamai pasirinktas odontologas. Pasiteiraukite draugų, pažįstamų, ar jie pažįsta švelnų, mandagų, malonų ir, svarbiausia, kompetentingą odontologą.
Labai svarbus ir pirmasis vizitas, kontakto užmezgimas. Nebūtina pirmą kartą iš karto sėstis į kėdę: su odontologu prieš ar po dantų apžiūros galima trumpai pasikalbėti apie savo baimes, būgštavimus, pasiklausti tos informacijos, kurios nežinote, kas jums aktualu ir svarbu. Beje, Lietuvoje, jei atvejai neskubūs, pirmojo vizito metu atliekama apžiūra ir paskiriamas kitas vizito laikas. Taigi pirmasis susitikimas paprastai ir būna skirtas pažinčiai.
Neformalus smagus pokalbis prieš pradedant tvarkyti dantis, maloni atmosfera, galbūt ir skambanti muzika procedūrų metu tikrai gali sumažinti nemalonius pojūčius ir įtampą. Daug reiškia, jei ateinantį tvarkyti dantų žmogų pasitinka ne tik draugiški, rūpestingi odontologai, bet ir paslaugus, malonus personalas. Svarbu, kad žmogui netektų ilgai laukti prie kabineto durų ir jis nespėtų įsibauginti, išsigąsti. Taigi dėl šios priežasties užsiregistruokite pačiu anksčiausiu laiku ir būkite pirmasis pacientas: nebeliks laiko stresuoti ir svartyti, kokios procedūros bus atliekamos, skausmingos jos ar ne ir taip toliau.
Gydant dantukus, negalėsite išsižioti ir pasakyti, kad jums skauda, nemalonu, todėl galite iš anksto su gydytoju susitarti, kad, jums parodžius tam tikrą gestą, odontologas procedūrą trumpam nutrauks ir leis jums atsikvėpti arba pasakyti, kad juntate nemalonius pojūčius.
Nors gali skambėti keistai, tačiau pas odontologą galite ateiti ne vienas – atsiveskite artimąjį, kuris jus palaikys. Lietuvoje šią praktiką taiko tik maža dalis, tačiau kodėl gi nepabandžius?
Ir, svarbiausia – pasitikėkite savo gydytoju ir savo burnos sveikatą patikėkite jam. Bloga energija sklinda, tad nusiteikite pozityviai ir leiskite jumis tinkamai pasirūpinti.
Pas odontologą galite pasiimti ir nuosavą grotuvą bei per ausines klausyti mėgstamos muzikos – tai leis dar geriau atsipalaiduoti ir užsimiršti, kur esate. Manome, kad odontologas tam tikrai neprieštaraus.
Beje, ar žinojote, kad Jungtinėje Karalystėje įkurta ir speciali telefono linija, kuria paskambinti ir apie savo baimes pasikalbėti gali kiekvienas to norintis ir mėnesių mėnesiais neišdrįstantis apsilankyti pas dantų gydytoją žmogus?
Parašykite komentarą