Kategorijos

Kaip mokomės anglų kalbos? Tradicinis būdas VS Kolibrio metodas

kolibrio metoduMokomės anglų kalbos: kolibrio metodu ar tradiciniu būdu? Šiandieniniame pasaulyje be anglų kalbos sunkiai beišsiverčiama. Ji reikalinga keliaujant, ji reikalinga mokantis ir studijuojant. O ką jau kalbėti apie karjerą. Be anglų kalbos žinių sunkoka gauti gerą, perspektyvų darbą.

Įprasta anglų kalbos mokytis, lankant kalbos kursus. Tačiau tokiu būdų žinių įgyjama labai lėtai. Išeitis – kolibrio metodas. Tai inovatyvus ir unikalus metodas, padedantis sparčiai ir efektyviai išmokti anglų kalbos.

Jei palygintume mokymosi tradiciniu būdu ir kolibrio metodu procesą, rezultatus, tai pamatytume didžiulį skirtumą. O ką pasirinkti, priklauso nuo Jūsų.

Mokydamiesi tradiciniu metodu, Jūs per vieną valandą, tikėtina, išmoksite apie penkis naujus žodžius. Tuo tarpu, jei mokysitės kolibrio metodu, per tą pačią vieną valandą Jūs savo anglų kalbos žodyną praturtinsite net iki šimto naujų žodžių. Maža to, mokydamiesi įrastu būdu, jau kitą dieną net 80 procentų gautos informacijos Jūs būsite pamiršę. Tai išties labai daug. Vadinasi, iš vienos tradicinės anglų kalbos pamokos Jūs įsiminsite tik penktadalį gautos informacijos. Visiškai priešingas rezultatas yra mokantis kolibrio metodu. Kitą dieną Jūs puikiai prisiminsite visą pamokos metu išmoktą informaciją. Kaip tai bus pasiekta? Kolibrio metodas turi unikalią pasikartojimų sistemą, kuri užtikrins, kad to, ką gaunate, nepamirštumėte.

Kuo remiasi tradicinis mokymasis? Paprastai kalbant, informacija yra „zubrinama“, t. y. mokomasi atmintinai. Tai pradedama jau mokykloje. Juk mokykloje, pavyzdžiui, pateikiama šimtas žodžių ir iki atsiskaitymo juos reikia išmokti. Kaip mokomasi? Kiekvienas žodis kartojamas, kartojamas, kartojamas daugybę kartų, kol lieka atmintyje. Tačiau naudos iš to mažai. Praėjus kuriam laikui po atsiskaitymo, mokinys tų žodžių nebeprisimena. Juo labiau, jei jų nevartoja. Tad koks tikslas šitaip mokytis žodžių? Kolibrio metodas remiasi mnemotechnika, kurios koncepcija – mokymasis, pasitelkiant vizualinę atmintį. Žodžiui priskiriama vizualinė asociacija ir jis įsimenamas ne trumpam, o visam laikui. Vertą šį metodą išbandyti, kad įsitikinti šios metodikos efektyvumu.

Kaip žinome, kiekviena taisyklė turi išimtį. Gal net ir ne vieną. Anglų kalboje taisyklių yra labai daug, o išimčių  dar daugiau. Kaip jas visas išmokti? Kartotis, kartotis, kartotis…? Tai tradicinio mokymosi būdo koncepcija. Bet yra vienas minusas, labai didelis. Taip išmoktų taisyklių dažniausiai negebame tinkamai pritaikyti. Iš daugelio taisyklių labai sunku nustatyti, kuri tinkama atskiram atvejui. Maža to, reikia prisiminti ir tos taisyklės išimtis. Tai sunkus, daug laiko kainuojantis procesas. O nauda labai minimali. Kolibrio metodas remiasi kitokia logika. Mokantis šiuo metodu yra mokomasi užsieniečio mąstymo algoritmo. Šis algoritmas padeda sparčiai ir tikslingai pritaikyti reikiamas taisykles, negalvojant konkrečiai apie jas.

Tradiciniu būdu mokydamiesi anglų kalbos užtruksite. Laikotarpis priklauso nuo to, ar mokėtės anglų ugdymo įstaigoje, kokį žinių lygį norite pasiketi. Tad mokymasis gali trukti nuo kelerių iki keliolikos metų ar net dar daugiau, jei skaičiuotume ir mokymąsi, ir tobulinimąsi. Ar žinote, kiek užtruksite, mokydamiesi anglų kalbos kolibrio metodu? Tik 90 dienų. Toks trumpas laikotarpis, per kurį Jūs puikiai įvaldysite anglų kalbą. Ar įžvelgiate dar vieną teigiamą aspektą? Mokydamiesi tokį trumpą laikotarpį Jūs ženkliai sutaupysite, negu nuolat lankydami anglų kalbos kursus ir palikdami ten įspūdingas pinigų sumas. Palyginę naudą su investicijomis, tikrai pamatytume, kaip pirmauja kolibrio metodas.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *