Kategorijos

Kaip muzika mus veikia apsipirkinėjant?

muzika prekybos centruose

Kai būnate prekybos centre, ar esate atkreipia dėmesį, kad fone kažkas groja? Ar nekreipiate dėmesio ir susitelkėte ties pirkiniais? Šiame straipsnyje pakalbėsime apie muzika prekybos centruose ir, ar ji yra reikalinga.

Ritmas ir tempas

Prekybos centre sukurta atmosfera yra būtina norint paveikti vartotojus. Garso stiprintuvai skirti sukurti tempą ir ritmą. JAV buvo vykdomas  eksperimentas, kurio metu nustatyta, kad ritmas turėjo įtakos ne tik tempui aplink parduotuvę, bet ir skatino pardavimo kiekius.

Atliekant šį eksperimentą, prekybos centro foninėje muzikoje buvo atkartotos kelios skirtingo tempo dainos ( vienos greičiau, kitos lėčiau ). Tyrėjai sekė klientų greitį apsipirkinėjimo metu. Rezultatas buvo toks, kad grojant greitai muzikai, pirkėjai greitai vaikščiojo ir tai suteikė mažiau laiko impulsyviems pirkiniams.

Priešingai, pirkiniai, lydimi lėto tempo muzikos, sulėtino klientų judėjimą, todėl jie turėjo daugiau laiko „paslapinėti“ ir prisiima daugiau prekių daugiau. Tyrime buvo įrodyta, kad prekybos centruose parduota 38% daugiau išlaidų tomis dienomis, kai muzika buvo grojama lėtai.

Laiko nuovokos praradimas

Jeigu parduotuvėje skamba populiarios ar Jums labai gerai žinomos dainos, tikėtina, kad apsipirkimo metu prarasite laiko nuovoką. Yra įrodytas skirtumas apsipirkimo metui: tarp gerai žinomos ir nežinomos muzikos. Buvo sukurtos dvi grupės: pirmoji turėjo nustatytą laiką apsipirkimui, o antrajai nebuvo jokių apribojimų. Jiems apsipirkus, fone skambėjo kelios žinomos dainos.

Iš grupės, kuriai neribojamas laikas girdėjo atpažįstamus takelius. Jie praleido beveik 8% daugiau laiko apsipirkdami, o žmonės kurie, girdėjo nepažįstamą muziką, apsipirkinėjimą nutraukė žymiai greičiau. 

Klausydamiesi žinomos muzikos ar Jums patinkančios muzikos, galime jaustis geriau, labiau linksmintis ir kartais mažiau pykti dėl mums nepatinkančių situacijų, pavyzdžiui, praleidžiant daug laiko eilėje.

Garsumas toks, kad neįmanoma susikalbėti!

Vienas iš muzikos tikslų yra nutraukti tylą, tačiau reikėtų vengti paskandinti klientų pokalbius ar net atitraukti juos nuo jų pirkinių. Muzika turi būti prieinama, kad apsipirkimas būtų kuo malonesnis, netrukdant pirkėjui prekintis.
Įrodyta, kad garsi muzika skatina pirkėjus praleisti mažiau laiko parduotuvėje. Na, o nuo švelnios muzikos, kuri pirkėjus ramina ir leidžia daugiau laiko skirti produktų tyrimams, skatina pasirinkimui ir galiausiai pirkimui.

Komerciniai pranešimai fone

Parduotuvėse esame įpratę išgirsti apie tos dienos pasiūlymus ar „viena perki, antras nemokamai“. Tai yra komerciniai pranešimai.

Komerciniai pranešimai foninėje muzikoje yra labai efektyvi komunikacijos priemonė, nes jie gali pakeisti Jūsų pirkimo elgseną paskutiniame pirkimo proceso etape t. y. paskutiniu momentu, kai turite prekę savo rankose arba pirkinių krepšelyje.

Pabaigai

Šiame straipsnyje aptarėme muzika prekybos centruose ir jos daroma įtaka mums. Dar kartą įrodytą, jog muzika dažniausiai lydi kiekviename žingsnyje!

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *